NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov pokračuje v skladaní kádra na nadchádzajúcu sezónu. Okrem predĺženia zmlúv s viacerými hráčmi z uplynulého ročníka predstavili Novozámčania v stredu prvú posilu – fínskeho beka Markusa Västilu. Nepôjde však o jediného severana v mužstve, doplní ho jeho krajan Janne Väyrynen, ktorý sa na juh Slovenska sťahuje z fínskeho mesta Keuruu.


Dvadsaťsedemročný robustný pravák (191 cm, 93 kg) má za sebou päť vydarených sezón v lige Mestis, v tej uplynulej hájil farby organizácie KeuPa HT. V 48 stretnutiach si na svoje konto pripísal 21 gólov, rovnaký počet asistencií a 15 kladných bodov v štatistike +/-. Dovedna nastúpil v druhej najvyššej fínskej súťaži na 233 zápasov, strelil 93 gólov a zaznamenal 180 bodov.

Pre fínskeho krídelníka pôjde o prvé pôsobenie mimo vlasti. „Som naozaj rád, že som sa dohodol na spolupráci v Nových Zámkoch. Už teraz sa teším, ako spoznám v auguste svojich nových spoluhráčov a následne, samozrejme, aj fanúšikov klubu,“ povedal v krátkosti po podpise zmluvy.

Rodák z Järvenpää si okrem pôsobenia v Mestis vyskúšal aj najvyššiu súťaž Liigu, v ktorej za Lukko odohral 11 stretnutí. Jeden štart pridal aj v hokejovej Lige Majstrov. V sezóne 2015-16 sa v Mestis radoval z bronzovej medaily.Aktuálny káder HC MIKRON Nové Zámky

Brankár:
Christián Pavlas.

Obrancovia:
Marek Drtina, Samuel Fereta, Samuel Hain, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Markus Västilä.

Útočníci:
Filip Bajtek, Juraj Jurík, Patrik Rogoň, Patrik Števuliak, Martin Andrisík, Janne Väyrynen.


foto: ls24.fi

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P