NOVÉ ZÁMKY – Po tom, ako bol zrušený utorňajší prípravný zápas proti UTE Budapešť, odohrajú zverenci Milana Jančušku v piatok 6. septembra posledný prípravný zápas. O 17:30 nastúpia v hlavnom meste na vedľajšej ľadovej ploche ZŠ Ondreja Nepelu proti Bratislava Capitals.

Pozornému novozámockému fanúšikovi nemohlo v tomto prípravnom období uniknúť točenie formácií v každom zápase. Aj posledný zápas proti ambicióznemu prvoligistovi z hlavného mesta priniesol viaceré zmeny v zostave Nových Zámkov.

Tri zo siedmich gólov Novozámčanov strelili mladíci bojujúci o miesto v zostave – Sebastián Šmída, Dávid Jaša a Mário Múčka. „V poslednom zápase s Bratislavou sme zase obmenili zostavu, šancu dostali ďalší hráči bojujúci o miesto v zostave. Treba opäť zdôrazniť, že ide najmä o hráčov, ktorí v najvyššej súťaži ešte nepôsobili alebo majú minimálne skúsenosti. Tým pádom tam boli aj nejaké chyby. Čo ma teší je, že sme dali veľa gólov, na druhú stranu musíme popracovať na hre v našej tretine. Inkasovali sme po našich hrubých chybách,“ obzrel sa za posledným prípravným stretnutím hlavný tréner Milan Jančuška, pričom pokračuje: „Aj v poslednom prípravnom zápase dostanú šancu ďalší chalani. Viac-menej už máme v hlave útočné trojice a obranné dvojice, dolaďujeme už len detaily. Posledný prípravný zápas nám môže napovedať viac.

Aktuálne sú trénerom k dispozícii traja brankári a tridsať korčuliarov. Definitívnu podobu by mala súpiska HC Nové Zámky dostať po poslednom zápase. „Niektorí nás opustia, ešte sa pracuje na tom, akou formou. Pracovali sme s hráčmi celé predsúťažné obdobie, preto chceme aby zostali našimi hráčmi a hrali… Tým pádom by sme tým, ktorí sa na úvod nedostanú na súpisku, chceli vybaviť pôsobenie v prvej lige, aby mali zápasové zaťaženie a v prípade potreby si ich vedeli stiahnuť,“ ozrejmil 59-ročný novozámocký kormidelník.

Nový ročník Tipsport Ligy štartuje predohrávkou zápasu medzi Košicami a Slovanom Bratislava 12. septembra. Novozámčania odohrajú prvý zápas až o 3 dni neskôr. „Je ešte veľa vecí, ktoré nás do úvodného zápasu s Košicami čakajú. Najmä teda hra v obrannej tretine, ktorú potrebujeme zlepšiť. Hokej je dnes hra detailov, preto nás čaká tvrdá práca počas celého roka,“ dodal Jančuška na záver.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P