Počas posledných sezón sa vďaka hokejovej komunite v Nových Zámkoch a okolí, či už ide o fanúšikov a fanklub, hráčov či vedenie klubu, podarilo pomôcť viacerým chorým detičkám i rodinám v núdzi. Po poslednej zbierke, ktorá sa organizovala 18. októbra 2019 pre Niki, sa vedenie klubu rozhodlo, že pomoc druhým uvedie do formálnej roviny.

Vedenie tipsportligistu z južného Slovenska podalo žiadosť na vznik dobročinnej nadácie.

Prvou akciou, ktorá by mala nadácii priniesť finančné prostriedky, je dražba halloweenskych dresov, v ktorých HC MIKRON Nové Zámky nastúpili v domácom zápase proti Banskej Bystrici. Tá momentálne prebieha na portáli hokejportal.net.

„Výťažok použijeme na dobrú vec, ale to ešte nechceme špecifikovať. Snažíme sa tieto tematické dni spojiť s hokejovými zápasmi v Nových Zámkoch, a tak nevylučujeme, že ešte v tejto sezóne nastúpime v ďalšej špecializovanej edícii dresov,“ povedala členka marketingu klubu Alexandra Tvrdoňová.

Nadácia následne prerozdelí financie na charitatívne účely podľa vlastného uváženia. Zároveň však bude zriadený transparentný účet, aby každý mohol vidieť, na čo boli peniaze použité.

„Plánujeme vyzývať ľudí, aby nám dali návrhy, koho by sme mali podporiť. Takýmto spôsobom by sme chceli peniaze, ktoré budeme získavať pre nadáciu, rozdeľovať medzi tých, ktorí pomoc skutočne potrebujú,“ vysvetlil riaditeľ klubu Imre Valášek.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P