NOVÉ ZÁMKY – Novozámčania nezaháľajú ani počas reprezentačnej prestávky. Pod vedením nového trénera, 51-ročného bývalého reprezentačného obrancu Miroslava Mosnára, už stihli absolvovať niekoľko tréningových jednotiek.

My sme sa vybrali na krátky rozhovor práve za bratislavským rodákom, pre ktorého budú novozámockí býci prvým seniorským mužstvom v trénerskej kariére.


Pán tréner, vitajte v Nových Zámkoch. Aké sú vaše prvé dojmy?
Ďakujem za privítanie, zatiaľ mám z toho dobré pocity. Chalani na tréningu idú naplno, zaujímajú sa o to. Aj kabína je veľmi dobre zariadená, štadión je v poriadku. Nemám zatiaľ najmenší problém.

S akou víziou ste prijali ponuku trénovať novozámocké mužstvo?
V prvom rade sa chceme postupne zdvihnúť v tabuľke. Najdôležitejšie však z môjho pohľadu bude priniesť pokoj. V tom zmysle, aby sa hráči upokojili. Hokej hrať vedia, no chýba im väčší rozvaha s pukom na hokejke. Verím, že to spoločne dokážeme zmeniť a odzrkadlí sa to aj na výsledkoch.

Narazili ste v kabíne na nejaké známe tváre?
Určite sa tam nájdu, alebo aspoň také, ktoré som stretával, keď hrali v nižších ročníkoch. Neprikladám však k tomu nejakú veľkú váhu.

Paradoxne, premiéru na lavičke si odkrútite doma na Slovane…
Pamätám si úvodný zápas z tejto sezóny, ktorý tam hrali Nové Zámky a vyhrali takým divokým záverom. Mám už v hlave nejakú víziu, ktorou by som chcel, aby sme sa uberali. Odštartujeme nejaký proces, ktorý sa, verím, ukáže už v tomto najbližšom zápase. Bude dôležité, aby chalani na ľade dodržiavali dohodnuté veci.

Pre našich fanúšikov ste miernou neznámou, dlhé roky ste pôsobili pri mládežníckom hokeji. Akou hrou sa chcete prezentovať?
Chcem hrať moderný hokej, čiže budem vyžadovať, aby sme korčuľovali, tlačili sa do brány. Nesmieme zabudnúť na dobrú obranu. Verím, že to, čo si povieme, hráči pochopia a budú plniť. A, že tým pádom budeme tešiť aj našich fanúšikov.

Aktuálne patrí Novým Zámkom v úspešnosti presilových hier predposledná, v úspešnosti oslabových hier posledná priečka. Zameriate sa na to?
Stále rozhodujú góly. Môžete hrať desať oslaboviek, nedostať gól a hrať desať presiloviek a nedať gól. Stále to bude 0:0. Budeme pracovať na premieňaní šancí, no to súvisí s tým, čo už som spomínal. Musíme teraz upokojiť našich hráčov, aby mali čisté hlavy, boli pohotovejší v koncovke. Verím, že keď sa to trochu načne a rozbehne, chytia sa a bude sa im hrať lepšie.Hovorí sa, že nová metla dobre metie. O tom, či to bude platiť aj v tomto prípade, sa Novozámčania budú môcť presvedčiť už v utorok 12. novembra. V polovici reprezentačnej pauzy totiž nastúpia v Bratislave na predohrávku 50. kola Tipsport Ligy proti Slovanu.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P