NOVÉ ZÁMKY – Býci vyriešili trénerskú otázku. V novej tipsportligovej sezóne 2020-21 povedie novozámocké mužstvo z pozície hlavného trénera Martin Hrnčár. Do Nových Zámkov sa vracia aj odchovanec Marek Dubec.


Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s perspektívnym 46-ročným trénerom Martinom Hrnčárom, ktorý doteraz pôsobil prevažne pri mládeži. Do Nových Zámkov mieri zo Žiliny, kde uplynulé tri sezóny trénoval juniorov. Okrem úspešných klubových štácií pod Dubňom, v Trnave či Skalici, pôsobil rodák z Trnavy aj pri reprezentačných mužstvách Slovenska. Z pozície hlavného trénera viedol Hrnčár výber do 16 i 17 rokov, pri výbere do 20 rokov zase v sezóne 2016-17 asistoval Ernestovi Bokrošovi. Seniorskú skúsenosť má zo sezón 2007-09, počas ktorých mal na starosti videoanalýzu v MsHK Žilina a sezóny 2012-13, keď pôsobil ako hlavný tréner v prvoligovom HK Trnava.

Martinovi Hrnčárovi bude z funkcie asistenta trénera pomáhať klubová legenda Marek Dubec. Odchovanec miestneho hokeja má výraznú stopu za úspechmi Nových Zámkov z ostatných rokov. Klub doviedol k triumfu v MOL Lige a následne cez druhú hokejovú ligu, prvú hokejovú ligu a extraligovú baráž až medzi slovenskú elitu. Tridsaťosemročný bývalý útočník po konci aktívnej kariéry pracoval ako jeden z hlavných trénerov individuálnej výučby Hockey Talent Academy v prestížnej hokejovej akadémii HTC Telč. Dubec sa na juh Slovenska vracia po dvoch rokoch.

Brankárov bude viesť aj naďalej František Kučera, ktorý v klube pôsobí od sezóny 2017-18.foto: hokejportal.net, HC Nové Zámky

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P