NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov sa dohodlo na zmluve s viacnásobným slovenským reprezentačným obrancom Lukášom Kozákom, ktorý aktuálny ročník odštartoval v českej Porube.

Tridsaťročný Lukáš Kozák sa na Slovensko vracia po jeden a pol sezóne strávenej v druhej českej lige, kde hájil farby Poruby. V Tipos extralige naposledy obliekal dres Kamzíkov v ročníku 2019-20, keď si na svoje konto pripísal 30 kanadských bodov za štyri góly a dvadsaťšesť asistencií. Dovedna odohral v najvyššej slovenskej súťaži 440 stretnutí so ziskom 135 bodov, okrem Popradu si zahral aj za HK Orange 20, Martin, Slovan, Skalicu, Trenčín a Žilinu. Martinský rodák a odchovanec si zahral aj Kontinentálnu hokejovú ligu v drese Slovana Bratislava a Medveščaku Záhreb, v českej extralige hájil farby Brna a Karlových Varov. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 a 20 rokov, seniorský dres si obliekol dvadsaťsedemkrát.

“Už dlhšie obdobie sme sa na prestupovom trhu zaujímali o možnosti posilnenia nášho mužstva, pričom v tomto smere ostávame aj naďalej aktívni. Sme radi, že sme sa dohodli na zmluve s Lukášom Kozákom, nakoľko k nám prichádza skúsený bek. Ide o obrancu, ktorý je dobrý nie len v defenzívnej, ale i ofenzívnej časti hry. Dokáže odohrať veľa minút, nastúpiť v presilovkách i oslabovkách, a je zároveň fyzicky silný. Našu defenzívnu hru by mal pozdvihnúť na vyšší level,” povedal o posile Býkov hlavný tréner Gergely Majoross.

Lukáš Kozák absolvuje prvý tréning s Býkmi už vo štvrtok dopoľudnia, na zápasy bude nastupovať v drese s číslom 17.Vítame Lukáša v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v bielo-zelenom drese.

Foto: Timo Savela

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P