NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov sa dohodlo na zmluve s talentovaným dvadsaťjedenročným obrancom Branislavom Ligasom.


Odchovanec martinského hokeja si dres HC Nové Zámky obliekol už v minulej sezóne. Počas zúriacej pandémie koronavírusu a s ňou spojenou početnou maródkou v novozámockom kádri odohral za Býkov sedem stretnutí, v ktorých si pripísal jednu asistenciu. „Na svojich pár zápasov v Nových Zámkoch spomínam rád, som vďačný za príležitosť, ktorá sa mi naskytla. Hral som veľa, a hoci som nenastupoval na presilovky a oslabenia, môj icetime bol vysoký. Bol som veľmi spokojný nielen za šancu prísť, ale aj za príležitosť hrať a ukázať sa,“ zaspomínal si na uplynulý ročník.

Prevažnú väčšinu sezóny 2020-21 však strávil pravoruký obranca v prvoligovom Martine. Vrátane play-off odohral 46 stretnutí, v ktorých strelil dva góly, pridal osem asistencií a deväť plusových bodov. Na dobrú sezónu by rád nadviazal aj v staronovom pôsobisku. „Chcem sa ukázať v dobrom svetle, byť dobrý na oboch stranách klziska. Určite sa budem snažiť tvoriť hru a byť dominantný v hre s pukom. Tímu sa pokúsim pomôcť najlepšie ako budem vedieť a verím, že si spoločne vybojujeme postup do play-off,“ dodal na záver Branislav Ligas, ktorý má na svojom konte 38 štartov v mládežníckych výberoch Slovenska.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P