NOVÉ ZÁMKY – Dva dni pred koncom uzávierky prestupov podpísalo vedenie novozámockých Býkov zmluvu s 27-ročným kanadským centrom Stevenom Iacobellisom, ktorý na juh Slovenska mieri zo švédskeho celku Västerås IK.


„Som naozaj nadšený, že som sa mohol pripojiť k tímu. Pred podpisom zmluvy ma kontaktoval tréner Majoross, mali sme dlhší telefonát, ktorý ma presvedčil o tom, že svojim príchodom na Slovensko urobím správne. Verím, že budeme mať silný záver základnej časti a dostaneme sa do play-off,“ povedal po príchode do Nových Zámkov Steven Iacobellis, absolvent University of Massachusetts, ktorej dres obliekal štyri roky v prestížnej univerzitnej lige NCAA. Následne si vyskúšal pôsobenie v East Coast Hockey League, kde si držal priemer takmer bodu na zápas. Výborné výkony Iacobellisa si všimli i na farme Edmontonu Oilers v Bakersfielde, kde pred minulou sezónou podpísal zmluvu. Ročník však dokončil v najvyššej fínskej súťaži Liige. V aktuálnom ročníku sa v decembri pripojil do švédskeho celku Västerås IK, v drese ktorého odohral 11 stretnutí v druhej najvyššej súťaži HockeyAllsvenskan. Pôsobenie v Nových Zámkov bude jeho premiérou na Slovensku. „O vašej krajine toho zatiaľ príliš veľa neviem, samozrejme, až na to, že odtiaľto pochádzajú viacerí skvelí hokejisti. Tiež poznám mestá ako Bratislava a Košice, avšak na Slovensku som nikdy predtým nebol. Poznám sa s viacerými hráčmi, ktorí sú teraz v lige, a tí si pôsobenie v Tipos extralige pochvaľujú,“ dodal Iacobellis.

Energický pravák, ktorý hráva na pozícii centra a je platný v ofenzíve i defenzíve, by mal Býkom pomôcť prelomiť výsledkovú krízu. „Hľadali sme vhodnú posilu do ofenzívy, no dôležité bolo, aby samotný hráč zapadol i do kolektívu. Tímová práca a samotný postoj hráčov k práci sú to, čo toto mužstvo zdobia, preto sme si museli byť istí, že nám do tejto mozaiky zapadne i prípadná posila. To bolo jedno kritérium, druhé je, že sme hľadali niekoho, kto nášmu útoku dodá potrebné schopnosti a dokáže zvýšiť gólovú produktivitu mužstva. Máme za sebou niekoľko tesných zápasov, v ktorých sme nedokázali streliť ten potrebný gól navyše, čo nás stálo body. Myslím si, že Steven je správnou voľbou, avšak stojím si za tým, že okrem impulzu z vonka, ktorým je v tomto prípade nový hráč, potrebujeme isté veci zlepšiť i v rámci mužstva. Vytvárame si dobré príležitosti, ktoré nevyužívame, prípadne nerobíme správne rozhodnutia v okolí brány. Budeme na tom pracovať i naďalej, pričom Steven by mal byť dobrým doplnkom k našej ceste za úspechom,“ okomentoval príchod rodáka z kanadského mesta Port Coquitlam hlavný tréner Gergely Majoross.


Steven Iacobellis highlights from Optima World Sports on Vimeo.


Vítame Stevena v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v našom drese.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P