NOVÉ ZÁMKY – Účastník Tipos extraligy z juhu Slovenska hlási výraznú posilu do defenzívy. Vedenie HC Mikron Nové Zámky sa dohodlo na zmluve s 25-ročným nórskym reprezentačným obrancom Christianom Bullom, ktorý naposledy pôsobil v nemeckom Krefelde.


Dobre stavaný (186cm, 90kg) ľavoruký obranca začínal s hokejom v organizácii Lørenskog IK, odkiaľ v dorasteneckom veku odišiel do Lillehammeru. Po dvoch seniorských sezónach v najvyššej nórskej súťaži okúsil pôsobenie vo Švédsku, kde za IF Björklöven odohral 37 stretnutí v rámci druhej najvyššej súťaže Allsvenskan. Následne sa vrátil späť do Nórska, kde pôsobil až do uplynulej sezóny. Tú odohral z väčšej časti v nemeckom Krefelde, avšak jedenásť stretnutí pridal i na hosťovaní v Lillehammeri.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo s Christianom dohodnúť. Pripojiť by sa mal už v pondelok. Máme ho odskautovaného a preto vieme, že ide o všestranného obrancu, ktorého ofenzívna hra je na vysokej úrovni. Myslím si, že smerom dopredu dokáže ponúknuť ešte oveľa viac, než u neho bolo bežné v ostatných sezónach. Taktiež má výborné povahové vlastnosti, ktoré v kabíne potrebujeme,“ povedal na adresu novej posily hlavný tréner Gergely Majoross.

Rodák z Osla je dlhoročným reprezentantom Nórska, najcennejší dres si oblieka od mládežníckych kategórií. Na svojom konte má doposiaľ tri štarty na seniorských majstrovstvách sveta, predstavil sa aj na nedávno skončenom šampionáte v Rige. Bohaté skúsenosti má aj z hokejovej Ligy Majstrov (CHL), kde odohral dovedna 14 zápasov.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P