NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov spečatilo podpisom zmluvy príchod ďalšieho hráča. Dres HC Mikron Nové Zámky si v nadchádzajúcej sezóne oblečie 25-ročný útočník Juraj Šiška, ktorý naposledy pôsobil v Nitre.


Odchovanec nitrianskeho hokeja je viacnásobným mládežníckym reprezentantom Slovenska, predstavil sa aj na majstrovstvách sveta do 20 rokov či študentskej Univerziáde. Prvé seniorské štarty okúsil v projekte HK Orange 20, pričom za HK Nitra debutoval medzi seniormi v sezóne 2012-13. Nasledujúce dve sezóny strávil v zámorí, kde obliekal dres Saint John Sea Dogs v prestížnej quebeckej juniorke QMJHL. Po návrate na Slovensko pôsobil v projekte reprezentačnej dvadsiatky, no odkrútil si aj debut v Kontinentálnej hokejovej lige v drese bratislavského Slovana. V hlavnom meste strávil aj časť nasledujúcej sezóny, v ktorej však odohral viac zápasov za extraligovú Nitru. Práve pod Zoborom následne strávil ďalšie štyri sezóny. Dovedna nastúpil v extralige na 197 zápasov, v ktorých získal 51 bodov.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo s Jurajom podpísať zmluvu. Verím, že pre naše mužstvo bude prínosom. Vyhovuje mi, keď mám na súpiske k dispozícii aj nejaké centimetre navyše, čo Juraj so svojou postavou spĺňa, čiže budeme mať opäť viac možností. Zároveň je schopný hrať na pozícii centra, ale aj na krídle. Je všestranný hráč a verím, že hra v našom mužstve mu bude vyhovovať. Myslím si, že v sebe ukrýva viac, než čo ukazoval posledné sezóny. Naša spolupráca bude spočívať práve v tom, aby sme to z neho dostali,“ prezradil k podpisu Juraja Šišku hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Foto: Henrich Mišovič

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P