NOVÉ ZÁMKY – Vedenie klubu sa dohodlo na zmluve s talentovaným slovenským brankárom Jurajom Ovečkom, ktorý vytvorí tandem s Čechom Pavlom Kantorom.


Dvadsaťtriročný rodák zo Skalice odštartoval uplynulý ročník v Brezne, odkiaľ sa následne presunul do ambicióznejšieho Žiaru nad Hronom. V základnej časti nastúpil dovedna na 29 stretnutí, v ktorých si na svoje konto pripísal 91,46 % úspešnosť zásahov. V štyroch zápasoch kvalifikácie o play-off si svoje štatistiky ešte vylepšil, keď dosiahol viac než 92 % úspešnosť. V minulosti chytal aj v reprezentačnom projekte HK Orange 20, Skalici či americkom Springfielde Jr. Blues v mládežníckej súťaži NAHL.

“Juraj je pre nás skvelý prínos do budúcnosti. Svoju kvalitu dokázal v prvej lige a teraz by sa rád posunul na vyššiu úroveň. Napriek svojej robustnej postave a výške má výborný pohyb, čo je veľké plus,” prezradil na margo účastníka majstrovstiev sveta do 18 rokov či Hlinka Gretzky Cupu hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak.


foto: Mário Bóna

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P