NOVÉ ZÁMKY – Útočné rady novozámockých Býkov posilní robustný 28-ročný americký útočník Jay Dickman.

Pre takmer dva metre vysokého centra budú Nové Zámky prvým európskym pôsobiskom.  Prevažnú časť seniorskej kariéry strávil v East Coast Hockey League. Uplynulý ročník odohral v organizácii Wichita Thunder, v ktorej bol s 58 kanadskými bodmi lídrom produktivity. V jednom zápase vypomohol aj farmárskemu tímu Calgary Flames v Stocktone. Mládežnícke ročníky odohral v NAHL, odkiaľ jeho kroky smerovali na štátnu univerzitu v Bemidji.

“Jay je hráč s vysokým hokejovým IQ. Číta hru veľmi dobre a je naozaj dôležitým členom útočnej trojice, keďže jej dodáva akúsi hernú stabilitu. Takisto dokáže využívať svoje telo pred bránou súpera, ale aj v defenzíve. Spĺňa všetky aspekty, ktoré sme hľadali a preto sme veľmi radi, že bude súčasťou nášho tímu,” povedal k Dickmanovmu podpisu hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak, Jay Dickman.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P