Obranné rady HC Nové Zámky posilní produktívny 26-ročný americký obranca Mike Lee.


Rodák z amerického štátu Connecticut odohral prevažnú časť uplynulého ročníka v ECHL, kde si obliekol dresy organizácii Indy Fuel  a Kansas City Mavericks. Sezónu zakončil ako šiesty najproduktívnejší obranca súťaže, keď si v 64 zápasoch na svoje konto pripísal 14 gólov a 34 asistencií. Tri stretnutia odohral aj na farme New Yorku Rangers v Hartforde, kde sa však do štatistík bodovo nezapísal.

V januári reprezentoval Indy Fuel na zápase hviezd ECHL All-Star Classic v Jacksonville. Nové Zámky pre neho budú prvým európskym pôsobiskom.

“Mike do nášho tímu prichádza ako ofenzívny obranca, ktorý by mal byť schopný vytvárať šance pre spoluhráčov nielen v presilových hrách, ale aj pri rovnovážnom počte hráčov na ľadovej ploche. Ide o veľmi kreatívneho hokejistu, ktorý však nezaostáva ani v ostatných herných činnostiach, čo bolo kľúčové pri rozhodovaní. Verím, že bude kvalitným prínosom pre naše mužstvo,” povedal smerom k novej posile hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka, Mike Lee.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak, Jay Dickman, Tomáš Klempa.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P