MICHALOVCEV piatok 15. januára 2020 nastúpia zverenci nového trénera Gergelya Majorossa na zápas 31. kola Tipos extraligy. V ňom Býci na Zemplíne vyzvú michalovské Líšky. Úvodné buly stretnutia je o 17:30.


Novozámockí Býci majú za sebou dvadsaťdeväť odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali na domácom ľade so Zvolenom 0:2. V tabuľke patrí Novozámčanom priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda český útočník Filip Bajtek, ktorý má na svojom konte devätnásť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi jeho krajan Petr Obdržálek. Premiéru na novozámockej striedačke zažije 41-ročný maďarský tréner Gergely Majoross, do zostavy by sa po zranení mohol vrátiť Martin Andrisík.

Zemplínčania v ostatnom zápase prehrali na domácom ľade so Zvolenom 3:5, predtým však vyhrali tri zápasy v rade. Postupne zdolali DVTK Miškolc, Slovan Bratislava i Banskú Bystricu. V tabuľke patrí Líškam priebežná šiesta priečka so ziskom 47 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je 28-bodový kanadský bek Jordon Sourhorn, najlepším strelcom zase kanadský útočník Christhope Lalancette s 13 presnými zásahmi.

Úvodný vzájomný zápas na východe Slovenska vyhrali Býci 4:3, uspeli aj v domácej odvete, konkrétne 3:2 po predĺžení.


Súboj 31. kola Tipos extraligy, zápas medzi Michalovcami a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok o 17:30. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P