NOVÉ ZÁMKY – V piatok 21. februára končí základná časť najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy zápasmi záverečného 52. kola. Novozámockí Býci sa predstavia na východe Slovenska, kde vyzvú o 18:00 hráčov domácich Košíc.


HC MIKRON Nové Zámky

Býci sú po triumfe 3:2 po samostatných nájazdoch nad Popradom v tabuľke na priebežnej desiatej priečke so ziskom 50 bodov. Z ostatných dvoch zápasov získali zverenci trénera Miroslava Mosnára 4 body, keď okrem Kamzíkov zdolali v extra čase aj michalovské Líšky. Najproduktívnejším hráčom mužstva je po odchode dvojice Tomáš Pospíšil – Václav Stupka kapitán mužstva Juraj Jurík. Ten má na svojom konte aktuálne 8 gólov a dovedna 26 kanadských bodov.


HC Košice

Zverenci trénera Petra Draisaitla v ostatnom kole zdolali pod Zoborom nitrianskych Corgoňov 3:1. Oceliarom patrí aktuálne tretia priečka v tabuľke so ziskom 94 bodov. Zmenami prešiel nedávno aj košický káder, na východ Slovenska prišiel z Magnitogorsku 34-ročný ruský útočník Denis Paršin. Ten má na konte viacero štartov v ruskej reprezentácii a v Kontinentálnej hokejovej lige hral za popredné kluby ako CSKA Moskva, Metallurg Magnitogorsk, Avangard Omsk či Salavat Julajev Ufa. Najlepším strelcom (32) a najproduktívnejším hráčom (52) mužstva je Marcel Haščák.

Zostava Oceliarov z posledného zápasu:
Košarišťan – Pavlin, Repe, Ružička, Koch, Čížek, Zeleňák – Rapáč, Chovan, Haščák – Faith, Skokan, Sukeľ – Parshin, Bortňák, Klhůfek – Milý, Eliáš, Nagy


Úvodné buly v košickej Steel Aréne je v piatok 21. februára o 18:00, zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P