Posledný HC 19 Humenné prehral v piatkovom domácom zápase 46. kola Tipos extraligy s predposledným tímom tabuľky HC Mikron Nové Zámky 1:3 a štyri kolá pred koncom stráca z poslednej priečky na svojho súpera 12 bodov. Vzhľadom na nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov sa už Humenné medzi elitou nemôže zachrániť.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia a po prvej perióde viedli na Zemplíne už o dva góly. Gólové mlčanie Humenného ukončil až na začiatku druhej tretiny kapitán Handlovský, keď sa ujal jeho výstavný príklep z pravého kruhu. Do záveru zápasu sa už ale Štrbovi zverenci nepresadili, naopak hostia skóre kozmeticky upravili gólom do prázdnej brány zásluhou Ružeka.


TEL – 46. kolo:

HC 19 Humenné – HC MIKRON Nové Zámky 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 26. Handlovský (Kozel) – 8. Prokeš (Števuliak, Mamčics), 14. Johnson (Prokeš, Michnáč) 60. Ružek. Rozhodovali: Žák, Orolin – Ordzovenský, Stanzel, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Humenné: Galimov – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Ťavoda, Ragan – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Thomka, Borov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský, Múčka – Johnson, Prokeš, Michnáč – Stupka, Roy, Loggins – Ružek, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč


Martin Štrba (HC 19 Humenné): “Samozrejme, je to veľké sklamanie. Prehrali sme 1:3 a neviem, čo by som k tomu viac povedal. Znovu sme nedali góly z dvoch vyložených šancí. Opäť sme dostali taký divný gól. Hlbšie to nemôžem hodnotiť. Či to bol kľúčový okamih zápasu, to neviem povedať, no určite to zohralo nejakú rolu. Chlapci bojovali, snažili sa, ale niečo nám chýba, aby sme to preklopili na našu stranu.”

Karri Kivi (HC MIKRON Nové Zámky): “Toto je pre nás veľký deň. Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, v ktorej sme dokázali streliť dva góly. V tretej tretine sme sa zamerali na obranu, čo nám vyšlo. Pozreli sme si štatistiky. Na desiate miesto strácame šesť bodov. Do konca základnej časti ostávajú ešte štyri zápasy, takže máme o motiváciu postarané.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P