BRATISLAVA – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa uspeli v poslednom 44. kole Tipos extraligy, keď v nedeľu vyhrali na ľade HC Slovan Bratislava 4:2. Býci obsadili v tabuľke 6. miesto a vybojovali si priamy postup do štvrťfinále play off.

Úradujúci majster síce viedol od 9. minúty po góle Liama Pecarara, ale Nové Zámky dokázali ešte do polovice stretnutia otočiť skóre. O dve minúty neskôr vyrovnal Juraj Mikúš a v druhej tretine skórovali aj Troy Loggins a Tomáš Mikúš. Po treťom inkasovanom góle vystriedal Jareda Coreaua v domácej bránke Samuel Hlavaj. Slovan v tretej časti znížil zásluhou Branta Harrisa, ale viac sa mu už zdramatizovať zápas nepodarilo. V 56. minúte spečatil na 4:2 svojím druhým presným zásahom v zápase Tomáš Mikúš.

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 9. Pecararo (Takáč), 44. Harris (MacKenzie, Takáč) – 12. J. Mikúš (Faith, Mamčics), 28. Loggins (Johnson, Klempa), 35. T. Mikúš (Farley, Roman), 56. T. Mikúš (Mamčics, Klempa). Rozhodovali: J. Konc ml., Orolín – Hercog, Knižka, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5634 divákov.

Slovan Bratislava: Coreau (35. Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Ščerbak – Duke, Minárik, Zigo – Török, Preisinger, Kukumberg

Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Roman, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Bezúch, J. Mikúš, Faith