KOŠICE – Zverenci trénera Gergelya Majorossa zvíťazili v 39. kole Tipos extraligy na košickom ľade 3:1. O góly Býkov sa postarali Juraj Jurík, Brandt Clarke a Patrik Rogoň.

HC Košice – HC Nové Zámky 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 43. Chovan (Klhůfek) – 8. Jurík (Obdržálek, Seppänen), 13. Clarke (Števuliak), 60. Rogoň. Rozhodovali: T. Orolin, Žák – Frimmel, Bogdaň, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

HC Košice: Vay – Pavlin, Nemčík, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Petran – Réway, Mráz, Chovan – Klhůfek, Poirier, Lapšanský – Milý, Eliaš, Jokeľ – Jenyš, Havrila, Frič – Štefančík

HC Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Roman, Clarke, Holenda, Fereta, Šeliga – Okoličány, Iacobelis, Varga – Obdržálek, Seppänen, Jurík – Rogoň. Doggett, Števuliak – Majdan, Ondrušek, Zahradník – Tóth

Prvá tretina patrila herne aj gólovo hosťom. Domáci mali v úvode zápasu dve nádejné gólové príležitosti, ale tie nedotiahli do želaného konca a následne prevzali iniciatívu Novozámčania. Tí sa poľahky dostávali cez stredné pásmo a často ohrozovali brankára Vaya. V 8. minúte domáci neustrážili Juríka, ktorý zblízka dorazil puk za košického brankára – 0:1. Organizovaná obrana hostí bola pre Košičanov naďalej veľká prekážka a v 13. minúte inkasovali druhýkrát. Obranca Clarke dorazil puk vo vzduchu v rámci pravidiel, čo potvrdil aj videorozhodca – 0:2. Ďalší gól hostí krátko na to nepridal Obdržálek, na opačnej strane neuspel Slovák.

V 22. minúte nepridal tretí gól hostí Števuliak, keď jeho individuálnu akciu zmaril Vay. Domáci sa krátko na to dostali k prvej presilovke, v ktorej síce zovreli súpera, ale brankára Kiviaha neprekonali. Hostia mali v druhej tretine hru pod kontrolou, bez väčších problémov čelili košickým snahám o kontaktný gól. Skóre sa nezmenilo ani počas vylúčení Haina či Nemčíka, sľubnú šancu nevyužil v presilovke Seppänen.

V 42. minúte vybojoval Klhůfek puk pre Chovana, ktorý zblízka upravil na 1:2. Domáci ožili, často sa hralo pred Kiviahom, no ten zmaril aj dve sľubné šance Klhůfeka v presilovke v 49. minúte. Po nej sa dostal do krátkeho úniku Števuliak, no ani jeho brejk sa neskončil gólom. Košičania mali v závere tretej tretine presilovku podporenú hrou bez brankára, no Kiviaha neprekonali. Naopak, na konečných 1:3 uzavrel Rogoň.

Jan Šťastný, tréner HC Košice: “Do prvej tretiny sme nastúpili ľahkovážne. Vedeli sme, že ak chceme vyhrať, musíme nastúpiť stopercentne koncentrovaní, no dostali sme dva góly v prvej tretine. Po nej nastala v šatni menšia búrka, pretože 9 dní sme trénovali a pripravovali sa na tento zápas, no predviedli sme neospravedlniteľný vstup do zápasu. To je dôvod, prečo sme tam, kde sme. Je to pre mňa sklamanie a nechápem hráčov, ktorí si neuvedomujú, že sa ešte hrá o veľa bodov. Hráči to určite pocítia na najbližšom mítingu aj na tréningu na ľade.”

Marek Dubec, asistent trénera HC Nové Zámky: “Samozrejme, sme spokojní. Na veľkom košickom ľade sa nevyhráva ľahko. Začali sme výborne, v prvej tretine sme mali viacero šancí a podarilo sa nám eliminovať dva ofenzívne silné košické útoky. Košičania postupne zvýšili tempo, ale aj na to sme dokázali reagovať. V závere sme si to skomplikovali zbytočnými faulami. Mali sme nejaké tutovky, ktoré sme mohli premeniť a záver by bol pokojnejší. Tieto tri body nám pomôžu a verím, že na ne nadviažeme aj v ďalšom zápase.”