NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa zdolali v piatkovom predposlednom zápase základnej časti Tipos extraligy hokejistov HK Nitra 6:4. Býci tak živia šancu na postup do osemfinále play-off.

HC NOVÉ ZÁMKY – HK NITRA 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Góly: 18. Mišiak (Kozák, Ligas), 32. Jackson (Šišovský), 36. Jackson (Langkow), 44. T. Varga (Mišiak, Ondrušek), 46. Mišiak (Kozák, T. Varga), 57. Šiška (Šišovský) – 24. Rockwood (R. Varga), 38. Krivošík (Buncis, Buček), 47. Drábek (Baláž), 58. Buncis (Krivošík).

Rozhodovali: Baluška, Goga – Orolin, Vyšný, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Holenda, Knižka, Bull, Ligas, Roman, Tóth – Jackson, Šiška, Šišovský – Števuliak, Langkow, Ahlholm – Afanasyev, Fetkovič, Klempa – T. Varga, Ondrušek, Mišiak – Kozák

Nitra: Honzík (46. O’Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Pupák, Bodák, Vitaloš, Volko, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – R. Varga, Rockwood, Holešinský – Hrnka, Bajtek, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Sýkora

Nitra začala o niečo lepšie a mala aj prvú šancu zápasu. V 4. minúte prekonal Nemec brankára Bakalu, ale gól neplatil pre postavenie hráča hostí v bránkovisku. Nitra však bola naďalej lepšia a ďalšie šance nepremenili Varga a Bajtek. Domáci brankár zachránil svoj tím aj pri prečíslení v 9. minúte. O dve minúty neskôr prišla aj šanca pre Zámčanov, keď sa sám na bránku rútil pri vlastnom oslabení Šiška, ale nedal. Honzík neskôr zlikvidoval aj strelu Jacksona, ale v 18. minúte ho peknou strelou prekonal Mišiak.

Domáci mali prvú šancu druhej tretiny, ale Jackson neuspel. Na opačnej strane sa dostal k nebezpečnej dorážke po strele z pravej strany Krivošík, zblízka ale puk tečoval do betónu brankára Nových Zámkov. Onedlho však Varga našiel Rockwooda a bolo vyrovnané. Strelec gólu mal potom aj ďalšiu šancu, gól však padol opäť do bránky hostí. Jackson využil prečíslenie a presnou strelou prekonal Honzíka. Ten istý hráč sa presadil aj v 36. minúte, hostia však do konca druhej dvadsaťminútovky dokázali znížiť zásluhou Krivošíka.

Na začiatku tretieho dejstva sa ocitol v šanci opäť Rockwood, ale neuspel. Naopak, domáci po krásne kombinácii so zakončujúcim Vargom odskočili do dvojgólového náskoku. Už o dve minúty neskôr viedli Zámčania už o tri góly, keď Mišiak šikovne tečoval Kozákovu strelu. Tréner Stavjaňa po tomto góle vymenil brankárov a už o 35 sekúnd neskôr znížil Drábek. Potom však Šiška strelil šiesty gól domácich a na ich triumfe sa nič nezmenilo ani po poslednom góle zápasu, ktorý strelil hosťujúci Buncis.

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: „Som naozaj hrdý na tím. Dnes večer sme mohli vyjsť na ľad a vzdať to, pomaly a v pokoji, ale spoločne sme hrali najlepšie ako sme mohli a prinieslo to tri body. Stále si držíme nádej, no o všetkom sa rozhodne v nedeľu.“

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: „Myslím si, že kto bol dnes na hokeji musí uznať, že domáci boli lepší, podali výborný výkon a zaslúžene vyhrali. Boli živší, dôraznejší a to sa v dnešnom hokeji, najmä na malom klzisku počíta.“