MICHALOVCE – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa uspeli v zápase 23. kola Tipos extraligy, keď triumfovali na ľade Michaloviec 4:2. O góly Býkov sa postarali útočníci Robby Jackson, Tomáš Klempa, Chris Langkow a obranca Lukáš Kozák.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE – HC NOVÉ ZÁMKY 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 12. Žitný (Mráz, Erkinjuntti), 57. Galamboš (Macejko, Regenda) – 3. Jackson (Langkow, Varga), 32. Klempa (Števuliak, Langkow), 55. Kozák (Šišovský, Jackson), 59. Langkow (Klempa, Kozák). Rozhodovali: Korba, Snášel ml. – Šoltés, L. Beniač, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Mihálik, Bača, Stripai – Keränen, Cameranesi, Faith – Regenda, Suja, Galamboš – Žitný, Erkinjuntti, Mráz – Mašlonka, Buc, Kukuča

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Kozák, Roman, Ligas – Šišovský, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Mišiak – Ferenyi, Ondrušek, Kurbatov – Tóth

Úvod zápasu priniesol viacero vylúčených a hostia išli do vedenia v presilovke v 3. minúte. Langkow prihral pred bránku Jacksonovi a ten bez prípravy prekonal Kaarlehta – 0:1. Aj vďaka početným presilovkám boli brankári v prvej tretine v častej permanencii. Skóre sa druhýkrát zmenilo v 12. minúte, keď Mráz v útočnom pásme uvoľnil Žitného, ktorý si po krátkom úniku poradil s brankárom Bakalom – 1:1. Hostia chceli na tretí pokus v sezóne zdolať Michalovce a k tomuto cieľu sa priblížili v 32. minúte. Nepokrytý Klempa zužitkoval prihrávku spoza bránky a upravil na 1:2. V 55. minúte zvýšil na 3:1 pre hostí Kozák a hoci domáci ešte odpovedali kontaktným gólom Galamboša, pri záverečnej power play inkasovali štvrtýkrát po strele Langkowa.

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: Úvodných päť minút tohto zápasu bolo najbrutálnejších päť minút, aké som zažil počas môjho ročného pôsobenia v Michalovciach. Rozprávali sme sa o príprave na tento zápas, no v konečnom dôsledku je to vždy na individuálnej zodpovednosti hráčov. Tých päť minút bolo hrozných a je ťažké niečo zmeniť, keď nie ste mentálne pripravení na zápas. Počas hry piatich proti piatim bola naša hra v poriadku. V našich presilovkách sme súperovi dovolili veľa šancí. Nové Zámky boli lepší tím, dnes si víťazstvo zaslúžili. Nie vždy je všetko o výsledku, veľmi dôležitá je aj snaha. Dnes sme sa vôbec nesnažili, špeciálne naši top hráči. Musia byť najlepší, preto sme ich podpísali.”

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: “Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Chýbal nám však posledný kúsok do úspešnej skladačky. Súperovi sme nedarovali veľa presiloviek a aj to bol jeden z našich zámerov. V našich presilovkách sme si vytvorili dosť šancí, no skórovali sme v nich iba raz.”