NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC Košice 4:2.

HC Nové Zámky – HC Košice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Šiška (Bull, Jackson), 31. Šiška (Jackson), 33. Jackson (Langkow), 58. Ahlholm – 26. Cibák (Deyl, Slovák), 43. Pereskov (Slovák, Paršin).
Rozhodovali: D. Konc st., Novák – Ševčík, Durmis, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0.

Nové Zámky: Bakala – Knižka, Bull, Hatala, Meszároš, Ligas, Holenda – Števuliak, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Ahlholm – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi – Tóth

Košice: Riečický – Snuggerud, Saucerman, Šedivý, Romančík, Cibák, Deyl, Jacko – McPherson, Chovan, Klhůfek – Paršin, Slovák, Pereskokov – Rogoň, Mrázik, Bartánus – Jokeľ, Linet, Lapšanský

Po opatrnom úvode si ako prví vypracovali veľkú šancu domáci hokejisti a dokázali ju pretaviť na gól. V 8. minúte sa oň postaral Šiška po prihrávke Bulla. Zámky mohli ísť v prvej tretine i do vyššieho vedenia, k dispozícii mali dve presilovky za sebou, vypracovali si šance, no brankár hostí Riečický podržal svojich spoluhráčov.

“Oceliari” začali druhé dejstvo lepšie a v 26. minúte dokázali vyrovnať, keď sa strelou z ľavého kruhu presadil Cibák – 1:1. Hostia si zahrali prvú presilovku v zápase od 30. minúty, no vôbec ju nezvládli. Po strate puku na modrej prišiel protiútok Nových Zámkov a dôrazný Šiška pridal svoj druhý gól. O minútu neskôr mohlo byť 2:2, ale Pereskova v dobrej možnosti vychytal Bakala a vzápätí udrelo na druhej strane. Zámky zavreli súpera v pásme, Jackson si našiel puk medzi kruhmi a presnou strelou poslal domácich do dvojgólového vedenia. Tesne pred gólom zazvonila žrď košickej bránky. Hostia si vzápätí vzali oddychový čas. Po krátkej pauze sa však pokračovalo vo vysokom tempe a útoky sa striedali na oboch stranách, pričom sa vyznamenali obaja brankári.

Košice potrebovali streliť čím skôr kontaktný gól a ideálnu možnosť na to dostali po sekere Farleyho. Druhú presilovku v stretnutí už zahrali oveľa lepšie a Pereskov v 43. minúte delovkou z ľavého kruhu rozvlnil sieť. Domáci sa nepoučili a v krátkom slede darovali súperovi ďalšie dve presilovky, najprv po zbytočnom ataku Farleyho pri mantineli a potom po podrazení od Langkowa. Košice však početné výhody, prvú skrátenú na 45 sekúnd, nevyužili a rýchlo im ubiehal čas na vyrovnanie. Zámky hrali umne, snažili sa držať puk a ničiť akcie súpera vysokým napádaním už v zárodku, čo sa im darilo. Ich víťazstvo definitívne spečatil 2:13 min pred koncom Ahlholm, ktorý vypichol puk McPhersonovi na vlastnej modrej a zakončil do prázdnej bránky – 4:2.