V 16. kole Tipos Extraligy vyhrali hokejisti Novým Zámkov na ľade Banskej Bystrice 4:1 a poskočili na štvrtú priečku v tabuľke. Býci si po štyroch prehrách v sérii napravil chuť trojbodovou výhrou. Rozhodli o nej troma gólmi už v prvej tretine.

Hostia otvorili skóre stretnutia vo štvrtej minúte z brejku po koncovke Stupku z ľavej strany. Následne sa ujali dva tečované puky, najprv v podaní Farleya a potom Števuliaka v presilovke, brankár Belányi bol bez šance. V strednom dejstve zvýšil Loggins bez prípravy z pravého kruhu do horného rohu a bolo už 4:0. A to ešte Zámčania nevyužili tri presilovky po sebe. Domáci tím sa pozviechal až pred druhou prestávkou, keď znížil z nulového uhla Bíreš, puk poslal ponad rameno Kantora. V tretej tretine si už hostia z juhozápadu Slovenska výsledok postrážili.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Góly: 37. Bíreš – 4. Stupka, 15. Farley (Novajovský, Prokeš), 15. Števuliak (Lee, Roy), 24. Loggins (Roy), Rozhodovali: Fridrich, J. Konc ml. – Jedlička, Vyšný. Vylúčení na 2 min.: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2035.

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Wilde, Bačik, Luža, Holenda, Ďatelinka, Žabka – Vela, Adam, Wilkins – Macek, Bíreš, Matoušek – Žitný, Petriska, R. Faith – Sojka, Stránsky, Štrauch

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Novajovský, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Farley – Števuliak, Ondrušek, Michnáč – Barto, H. Kováč