NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa zdolali v nedeľnom záverečnom 50. kole základnej časti Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte Slater Doggett, ktorý sa tak stal posledným úspešným strelcom v dlhodobej časti sezóny 2020-21. Nové Zámky skončili v tabuľke na deviatom mieste, Košičania obsadili ôsmu priečku, takže oba tímy na seba narazia aj v predkole play-off. Séria sa začne v stredu 24. marca v Košiciach.

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 17. Seppanen (Okoličány), 33. Iacobellis (Jurík, Varga), 44. Hain (Västilä, Števuliak), 62. Doggett (Jurík) – 9. Frič (Růžička, Jokeľ), 39. Cibák (Pavlin, Poirier), 54. Poirier (Vay). Rozhodovali: D. Konc st., Žák – Synek, Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše 52. Jacobs 5 min+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, bez divákov.

HC Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Iacobellis, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Andrisík, Ondrušek, Okoličány

HC Košice: Vay – Cibák, Pavlin, Růžička, Novota, Deyl, Michalčin – Jenyš, Poirier, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Belluš – Frič, Demek, Milý – Vaculik, Krasničan, Nagy

Mužstvá sa rozbiehali pomalšie, po “oťukávacích” minútach ako prvé pohrozili Košice. V presilovke pred dorážajúcim Poirierom zabránil pri pravej žŕdke istému gólu v poslednej chvíli Roman. Hostia však prvú početnú výhodu využili, Růžička naznačil strelu, namiesto nej ale poslal strieľanú prihrávku na Friča, ktorý do nej presne nastavil hokejku – 0:1. Zlé striedanie Nových Zámkov mohol potrestať Havrila, z kontry však nezvýšil náskok hostí. V 17. min sa domáci dočkali vyrovnania, prečíslenie 3 na 1 zakončil Seppanen presnou strelou švihom do horného rohu bránky.

V druhej tretine rozkúskovali hru početné vylúčenia. V 33. min pri trestoch Belluša a Michalčina hrali Nové Zámky presilovku o dvoch hráčov a tú využili vďaka Iacobellisovi, ktorý po prihrávke Juríka cez bránkovisko zavesil pod hornú žŕdku. Hra sa potom otvorila a obe mužstvá mali niekoľko možností na strelenie gólu. V 36. min podržal Košice brankár Vay, ktorý zneškodnil možnosť Vargu. V 39. min od modrej čiary napriahol Cibák a puk skončil až v sieti – 2:2.

Nové Zámky sa priblížili k víťazstvu v 44. min, Hain si nakorčuľoval od modrej čiary k bránke, využil prihrávku Västilu a po druhý raz poslal domácich do vedenia. O osem minút neskôr sa dostal do úniku Jenyš, ale zoči-voči Kiviahovi neuspel. V 53. min inkasoval Jacobs trest na 5 min + DKZ za napadnutie a domáci mali výhodu päťminútovej presilovky. Zabudli však na Poiriera, ktorý sa dostal do brejku a poslal puk pomedzi Kiviahove betóny – 3:3. V závere riadneho hracieho času mali oba tímy možnosť rozhodnúť, ale v koncovke neuspeli a tak duel dospel do predĺženia. V jeho druhej minúte rozhodol o triumfe N. Zámkov z dorážky Doggett.