NOVÉ ZÁMKY – V piatok 12. februára 2020, päť dní po poslednom zápase so Slovanom, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na dohrávku 24. kola Tipos extraligy. Býci v nej na domácom ľade vyzvú opäť hokejistov bratislavského Slovana. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťsedem odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťdeväť bodov. V tabuľke im patrí desiata priečka. Naposledy prehrali na domácom ľade práve so Slovanom nešťastne 0:2, keď hostia otvorili skóre v 54. minúte a následne o päť minút neskôr rozhodli o svojom triumfe gólom do prázdnej brány. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťtri kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s jedenástimi presnými zásahmi český útočník Petr Obdržálek.

Zverenci trénerskej dvojice Róbert Döme – Marián Bažány okupujú v priebežnej tabuľke Tipos extraligy tretiu priečku, na svojom konte majú sedemdesiatpäť bodov. Aktuálne ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru, keď naposledy prehrali 29. januára na Liptove. Najproduktívnejším hráčom mužstva z hlavného mesta je kanadský útočník Brendan O’Donnell s 33 kanadskými bodmi. Zároveň je aj najlepším strelcom Belasých, keď skóroval už dvadsaťkrát.

Vo všetkých štyroch doterajších vzájomných zápasoch ťahali Býci za kratší koniec.


“V posledných dňoch sme pracovali na niektorých slabinách, ktoré nás v nedeľu stáli tri body. Aby sme dali viac gólov, musíme mať lepšie hracie návyky. Naša presilovka bola v niekoľkých posledných zápasoch vynikajúca, boli sme s ňou v ostatnom období úspešní proti väčšine tímov, no Slovan ju doslova eliminoval. Hľadáme spôsoby, ako byť efektívnejší, zároveň dôsledne pracujeme na intenzite našej hry. V posledných troch stretnutiach to bolo cítiť, nakoľko nám to prinieslo šancu vyhrať. Musíme sa v tom stále zlepšovať” konštatoval pred stretnutím hlavný tréner Gergely Majoross.


Dohrávka 24. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Slovanom Bratislava, má úvodné buly v piatok 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P