NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu čaká na zverencov trénera Gergelya Majorossa piaty zápas v rámci nového ročníka Tipos extraligy. Býci v ňom o 17:00 vyzvú pod Tatrami popradských Kamzíkov.

Zápas je možné sledovať prostredníctvom Tipsport TV.


HK Poprad

Po striebornej sezóne nastali v Poprade drobné, ale citeľné zmeny. Tou najväčšou je určite odchod najlepšieho strelca mužstva i celej ligy Marcela Haščáka. Do novej sezóny vstupujú zverenci trénera Petra Mikulu s novým brankárskym tandemom Marek Čiliak a Tomáš Tomek, v defenzíve by mali vodu mútiť najmä stálice Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen a Adam Drgoň. Ofenzívni lídri mužstva sú dlhodobo Patrik Svitana a Dávid Skokan, v úvode sezóny sa v dobrom svetle ukazuje i Kanaďan James Livingston.

Popradu patrí po štyroch odohratých stretnutiach druhá priečka s 9 bodmi a skóre 14:8. Kamzíci uspeli s Liptovským Mikulášom, Prešovom i nováčikom zo Spišskej Novej Vsi, nestačili iba na Baranov z Banskej Bystrice.


Aktuálny káder Popradu:

Brankári: Marek Čiliak, Tomáš Tomek, Štefan Valluš.
Obrancovia: Daniel Brejčák, Mike Dalhuisen (Hol.), Daniel Demo, Adam Drgoň, Marek Hudec, Peter Novajovský, River Rymsha, Petr Ulrych, Sebastián Nahálka.
Útočníci: Joe Basaraba (USA), Peter Bjalončík, Dalibor Bortňák, Jakub Dzivjak, Lukáš Handlovský, Adam Jevoš, James Livingston (Kan.), Filip Mešár, Matej Paločko, Peter Šišovský, Dávid Skokan, Patrik Svitana, Adrián Valigura, Michael Vandas, Alex Šotek.


Posledný zápas:

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly
: 22. Mešár (Šišovský, Bortňák), 36. Skokan (Svitana, Drgoň), 47. Handlovský (Bjalončík, Rymsha), 49. Livingston (Rymsha, Svitana). Rozhodovali: Korba, Fridrich – Crman, Janiga, vylúčení: 10:9, navyše: Rapáč – Ulrych obaja 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0,

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P