NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov ostalo verné škandinávskej ceste a podpísalo zmluvu s 32-ročným švédskym brankárom Christianom Engstrandom, ktorý uplynulý ročník odchytal za HC Vita Hästen.


Rodák z Linköpingu má bohaté skúsenosti z najvyššej švédskej súťaže, kde za miestny klub Linköping HC a následne Mora IK odchytal vrátane play-off 192 zápasov. Ďalších 141 pridal v druhej najvyššej súťaži Allsvenskan. Okrem toho odchytal pol sezóny za maďarský Fehervár v nadnárodnej EBEL lige (aktuálne ICEHL) a jeden ročník za Espoo Blues v najvyššej fínskej súťaži. Práve so zástupcom Liigy sa v sezóne 2015-16 predstavil aj v hokejovej Lige Majstrov.

„Mám Christiana naštudovaného z videí a vyzerá veľmi dobre. Má slušný pohyb a čísla, hoci tie v posledných dvoch sezónach boli slabšie, ale to ovplyvnili aj mužstvá, za ktoré chytal. Má bohaté skúsenosti z najvyššej švédskej ligy a zároveň je v najlepšom brankárskom veku, preto verím, že pre nás bude prínosom a zvýši naše šance na víťazstvá,“ povedal na margo Christiana Engstranda tréner brankárov Stanislav Petrík.

Bývalý mládežnícky reprezentant Švédska nejde do úplne neznámeho prostredia, informácie o Slovensku a Tipos extralige získaval priebežne. „Od pár chalanov, ktorí v lige hrali už predtým, som počul o krajine i lige samé pozitíva. Pred niekoľkými rokmi som navyše hrával v tíme s Marekom Ďalogom, ktorý o Slovensku všeobecne hovoril veľmi pekne, takže keď sa mi naskytla príležitosť prísť, neváhal som. Rozhodujúce pre mňa bolo, že chcem chytať za klub, ktorý má ambície ísť do play-off, takže som viedol intenzívne rozhovory s trénerom a získal som skutočne dobrý pocit z toho, čo nás čaká. Chcem dať tímu príležitosť zvíťaziť v každom zápase,“ dodal na záver Engstrand, ktorý sám seba opisuje ako veľmi pokojného brankára.


Skúsený Švéd vytvorí dvojičku s talentovaným 21-ročným Jakubom Lackovičom, s ktorým HC Mikron Nové Zámky predĺžili zmluvu. Odchovanec ružinovského hokeja odchytal v uplynulej sezóne za Býkov osem zápasov, v ktorých si udržal 90,82 % úspešnosť zákrokov. Ďalších trinásť stretnutí odchytal za prvoligovú Považskú Bystricu. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 20 rokovtitulná foto: Michael Erhardsson

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P