NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov podpisom zmluvy spečatilo príchod kanadského brankára Dana Bakalu.


Po ukončení spolupráce s Christianom Engstrandom klub viackrát avizoval, že pracuje na podpise nového brankára, ktorý rozšíri mladú dvojicu Lackovič-Mičík. Výber napokon padol na skúseného rodáka z Calgary, ktorý v Európe odchytal šesť sezón. “Pracovali sme s viacerými alternatívami. Napokon sme sa rozhodli pre Dana, pri ktorom zavážilo aj to, že už v Európe chytal na podobnom leveli, ako je naša extraliga. A zároveň všade, kde pôsobil, chytal naozaj dobre. Dôležité úlohu pri výbere zohral aj fakt, že som o jeho osobe a povahových vlastnostiach počul iba samé pozitívne veci. Verím tomu, že k nám výborne zapadne a vystuží našu defenzívu,” povedal k podpisu nového brankára hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Tridsaťtriročný Kanaďan Dan Bakala začínal s hokejom v rodnom Calgary, mládežnícke roky odchytal v organizácii Calgary Royals. Následne sa vydal univerzitnou cestou a svoju kariéru na štyri roky spojil so štátnou univerzitou Bemidji v Minnesote, ktorej hokejový tím pôsobí v prestížnej súťaži NCAA. Svoju prvú profesionálnu sezónu následne odštartoval v Tulsa Oilers, no dokončil ju ziskom titulu s Bentley Generals. Následne sa rozhodol pre európsku cestu, sezónu 2013-14 odchytal na britských ostrovoch, kde strážil svätyňu Dundee Stars. Famózne výkony mu priniesli hneď niekoľko ocenení – stal sa zároveň najlepším hráčom a aj brankárom celého ročníka EIHL.

Jeho ďalšie kroky viedli do Švédska, kde dve sezóny odchytal v druhej najvyššej súťaži Allsvenskan za Moru a Oskarshamn. Následne podpísal zmluvu s Frolundou, účastníkom najvyššej švédskej súťaže, s ktorou vyhral prestížnu Champions Hockey League. Po sezóne 2017-18 sa so Švédskom rozlúčil a jeho novým zamestnávateľom sa stal nemecký Düsseldorfer EG, kde odchytal jeden ročník. Ten nasledujúci odchytal za rakúsky Villacher SV v nadnárodnej ICEHL. Ročník 2019-20 začal o niečo neskôr, keď najprv výpomol švédskej More, odkiaľ následne odišiel späť do zámoria. Sezónu dochytal v ECHL za Indy Fuel, kde strávil aj uplynulý ročník.

Kompletné štatistiky Dana Bakalu nájdete TU.Vítame Dana v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zákrokov v bielo-zelenom drese.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P