DETVA – Zverenci trénera Martina Hrnčára prehrali v piatkovom zápase 9. kola Tipos extraligy na ľade Detvy 2:3 po predĺžení. O oba presné zásahy Býkov sa postaral Samuel Hain.

HC 07 Detva – HC Nové Zámky 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 13. Cox (Charbonneau), 50. Charbonneau (Čacho, Askarov), 64. Charbonneau (Askarov) – 28. Hain (Ordzovenský, Holovič), 56. Hain. Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – J. Konc ml., Gegáň. Vylúčení na 2 min.: 6:6, vyššie tresty: Cox (Detva) 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Bez divákov.

HC 07 Detva: Sholl – Korím, Golian, Rais, Lalík, Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, F. Fekiač – Askarov, T. Klíma, Halama – Cox, Čacho, Charbonneau – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – J. Sýkora, P. Valent, R. Gašpar

HC Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, Drtina, Fereta, Ordzovenský – Rogoň, Ondrušek, Zahradník – Hämäläinen, Seppänen, Giľák – Bajtek, Holovič, J. Jurík – M. Andrisík

Detvania nedali výkonom v prvej tretine najavo, že nehrali takmer dvadsať dní. V prvej tretine ubránili dve presilovky súpera a mohli ísť do vedenia hneď po skončení tej prvej, keď z trestnej lavice vykorčuľoval v tretej minúte Askarov, ale únik nepretavil do gólu. Na opačnej strane mal vzápätí dobrú príležitosť Zahradník, no zoči – voči Schollovi neuspel. Úspech potom neslávila ani kombinačná akcia domácich s koncovkou Čacha, až v trinástej minúte to vyšlo legionárom spod Poľany. Z ľavej strany Charbonneau prihral na pravú voľnému Coxovi a ten bez prípravy mieril do odkrytej bránky Kiviaha – 1:0. Hostia mali niekoľko nebezpečných situácii, tie však dobre riešil Scholl.

Zapotil sa najmä na začiatku druhej tretiny po koncovkách Hämäläinena a Giľáka. Detva mohla kontrovať z protiútoku, no pred gólmanom Kiviahom stroskotal Klíma. Následne však dostal Cox trest za podrazenie Giľáka. Nové Zámky päťminútovú početnú prevahu pretavili do vyrovnávajúceho zásahu. Po strele Ordzovenského od modrej tečoval účinne puk Hain – 1:1. Oba tímy následne nepoľavili v tempe, hrozili najmä v presilovkách, ale gólmani už v strednom dejstve nekapitulovali.

V úvode tretej tretiny viac hrozili hostia, ktorí hrali len na tri formácie, ale nevyužili ani presilovku štyroch proti trom a pykali za to. Domáci predviedli v 50. minúte rýchlu akciu po ktorej sa tešil Charbonneau zblízka po presnej prihrávke Čacha – 2:1. Tretí gól mal potom na hokejke ďalší legionár v tíme spod Poľany Askarov, ale zoči – voči Kiviahovi pohorel. Novozámčania v závere pritlačili a využili presilovku. Hain sa presadil od modrej čiary a vyrovnal na 2:2. Detva následne tiež hrala presilovú hru a presunula si ju do predĺženia, no nedokázala skórovať.

Podarilo sa jej to napokon v 64. minúte, keď z medzikružia tvrdou ranou rozvlnil sieť Charbonneau.