NOVÉ ZÁMKY – V utorok 14. januára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 41. kola. Novozámockí býci sa predstavia na vonkajšom ľade, kde v hlavnom meste Maďarska vyzvú o 19:00 budapeštiansky MAC.

Novozámčania naďalej doplácajú na nepriemieňanie šancí. Po dvoch zápasoch, ktoré vyústili až do predĺženia, prehrali Býci v ostatnom kole na domácom ľade s Košicami 4:5.

V tabuľke sú zverenci trénera Miroslava Mosnára na priebežnej dvanástej priečke so ziskom 33 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je český útočník Tomáš Pospíšil s bilanciou 14 gólov a 17 asistencií, najlepším strelcom zase jeho kolega z formácie Václav Stupka so 17 presnými zásahmi.

MAC Újbuda

Zverenci trénera Gergelya Majorossa v ostatnom kole nestačili na Nitru, ktorej na domácom ľade podľahli 2:6. Predtým však v maďarskom derby zdolali Miškovec a po predĺžení aj Košice.

V tabuľke patrí budapeštianskym Medveďom priebežná jedenásta priečka so ziskom 37 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je s 36 kanadskými bodmi kanadský útočník Chris Langkow, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom mužstva s 19 gólmi.

Zostava MAC z posledného zápasu:
Bernard – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán, Garát, Fejes, Bugár, Loczi – Klempa, Langkow, Sofron – Orban, Stretch, Terbócs – Kreisz, Pitt, Bodó – Szücs, Majoross, Szigeti

Úvodné buly na zimnom štadióne Tüskecsarnok v Budapešti je v utorok 14. januára o 19:00, zápas môžete sledovať prostredníctvom Tipsport TV.