NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa zvíťazili v treťom zápase predkola Kaufland play-off Tipos extraligy nad HC Košice 5:1. V sérii hranej na tri víťazné zápasy sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v nedeľu o 18:00.

HC Nové Zámky – HC Košice 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly:
 7. Iacobellis (Varga), 8. Andrisík (Ondrušek), 26. Seppänen (Majdan), 28. Iacobellis (Majdan), 30. Jurík (Iacobellis) – 25. Lapšanský (Cibák, Réway). Rozhodovali: Hronský, Müllner – Synek, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Doggett (N. Zámky) 10 min. OT za vrazenie na mantinel a Chovan (Koš.) 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, bez divákov. Zmeny: 28. Vay (Koš.) namiesto Riečického.

/stav série: 2:1/

HC Nové Zámky: Kiviaho – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Šeliga – Rogoň, Doggett, Števuliak – Jurík, Iacobellis, Varga – Majdan, Seppänen, Okoličány – Andrisík, Ondrušek, Zahradník – Petrík

HC Košice: Riečický (28. Vay) – Pavlin, Baránek, Růžička, Cibák, Slovák, Deyl, Petran – Klhůfek, Jacobs, Chovan – Réway, Poirier, Lapšanský – Frič, Eliaš, Jokeľ – Belluš, Havrila, Milý – Demek

Hostia vstúpili do zápasu so snahou eliminovať očakávanú aktivitu súpera v úvode zápasu, no ten doplatili na vlastné individuálne chyby. Novozámčanom sa rovnako ako v predošlom zápase vydaril vstup do zápasu, keď v 7. minúte nepokrytý Iacobellis zblízka dorazil strelu Vargu – 1:0. Už o 32 sekúnd košický brankár Riečický neudržal strelu Ondrušeka a puk z bránkovej čiary dorazil Andrisík – 2:0. Hostia mali problém dostať sa do hernej pohody, ich ofenzívne akcie v prvej tretine často končili už v strednom pásme.

Novozámčania mali hru pod kontrolou aj v druhej tretine. V nej po ďalších chybách hostí ešte navýšili náskok a prakticky rozhodli o víťazstve. Košičania sa v 25. minúte vrátili do zápasu, keď Lapšanský dorazil strelu Cibáka. Stav 2:1 však vydržal iba 31 sekúnd, keď po Slovákovom zaváhaní v rozohrávke Majdan našiel Seppänena a ten upravil na 3:1. O takmer tri minúty domáci potrestali aj chybu v rozohrávke Cibáka a Iacobellis zakončil rýchlu kombináciu – 4:1. Po tomto góle vystriedal Riečického náhradník Vay, ale jeho čisté konto netrvalo ani dve minúty. Košičania sa mohli vrátiť do zápasu v následnej presilovke, no ani v nej sa nevyhli chybám a protiútok dvoch proti jednému zakončil Jurík – 5:1. Domáci si bez väčších problémov strážili presvedčivý náskok a ten nezmenila ani šanca Baráneka v 39. minúte.

V 47. minúte mohol náskok domácich zvýšiť Andrisík, ale zmätok pred odkrytou košickou bránkou sa neskončil gólom. Novozámčania aj v tretej tretine kontrolovali svoj náskok, nepúšťali sa do riskantnej ofenzívy a nepúšťali Košičanov do gólových príležitostí.