PREŠOV – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v 15. kole Tipos extraligy na ľade HC GROTTO Prešov 3:6.


Góly: 15. Welychka (Čacho, Bakala), 16. Miškuf (Růžička, Sýkora), 22. Klíma, 37. V. Fekiač (Nauš, Bača), 49. Zagrapan (Růžička, Michnáč), 60. Sýkora (Růžička) – 19. Farley (Šiška, Jackson), 25. Števuliak (Langkow, Klempa), 54. Ondrušek (Varga, Langkow). Rozhodovali: T. Orolin, Korba – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 992 divákov


Prešov: Bespalov – Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, Jendroľ, Bača – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, Vas, Michnáč – Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač, Klíma – Miškuf.

Nové Zámky: Lackovič – Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman, Šeliga – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Barto – Mišiak.


Po obojstranne vyrovnanom úvode prevzali iniciatívu domáci. V rozpätí 22 sekúnd strelili zásluhou Welychku a Miškufa dva góly a boli na koni – 2:0. Novozámčania sa vrátili do hry v 19. minúte, keď ich prvú presilovku v zápase využil Farley – 2:1.

Možnosť vyrovnať mali v úvode druhej časti, do ktorej si preniesli presilovku, no zahrali ju veľmi zle. Zaváhanie brankára Lackoviča potrestal svojím prvým gólom v sezóne Klíma – 3:1. V 25. minúte sa črtala ďalšia presilovka Nových Zámkov a počas signalizovaného trestu Števuliak upravil na 3:2. V 27. minúte obranca hostí Reini fauloval Welychku vo vyloženej príležitosti, no ten z nariadeného trestného strieľania nepridal štvrtý gól domácich. To sa však podarilo V. Fekiačovi v 37. minúte, keď prekvapil Lackoviča – 4:2.

Hostia sa nevzdávali, no ich šance na úspech výrazne klesli v 49. minúte. Zagrapan si poradil s obrancom Romanom aj brankárom hostí a upravil na 5:2. Práve prešovský kapitán krátko nato oslabil svoj tím a hoci hostia presilovku nevyužili, po nej sa presadil Ondrušek – 5:3. Novozámčania hrali v závere bez brankára, no Sýkora strelou do opustenej bránky spečatil piate víťazstvo Prešova za sebou – 6:3

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P