NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 2. februára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 47 kola. Novozámockí býci sa predstavia pod Pustým hradom, kde vyzvú o 17:00 hráčov domáceho Zvolena.


Býci sú po triumfe nad Detvou v tabuľke na priebežnej jedenástej priečke so ziskom 46 bodov. Z posledných 9 zápasov bodovali až osemkrát. Najproduktívnejším hráčom mužstva je po odchode Tomáša Pospíšila Václav Stupka s 38 kanadskými bodmi.

Okrem príchodu útočníka Timoteja Šilleho vyplávali v sobotu na povrch informácie o rezignácii hlavného trénera Miroslava Mosnára. „Dopočul som sa len toľko, že po zápase v Detve sa rozlúčil s tímom. No mne doposiaľ nikto nič neoznámil, zmluvu sme nerozviazali, ani sme nič neriešili. Interne sme vyriešili iba to, že na nedeľný zápas sme poverili vedením tímu pána Branikoviča,“ vyjadril sa k medializovanej téme prezident klubu František Sucharda.


HKM Zvolen

Rytieri v ostatnom kole zdolali na domácom ľade Vojakov z Trenčína vysoko 6:1. Aktuálne ťahajú štvorzápasovú víťaznú šnúru, keď okrem Dukly zdolali aj Nitru, Budapešť a Košice. V tabuľke patrí Zvolenu piata priečka.

Zmenami prešiel nedávno aj káder zvolenských Rytierov. Najnovšími akvizáciami v mužstve Andreja Podkonického a Dona Nachbauera sú bývalí hráči Litvínova Karel Kubát a Juraj Mikúš. Najproduktívnejším hráčom Zvolena je so 46 bodmi Allan McPherson.

Zostava Zvolena z posledného zápasu:
T. Tomek – Betker, Stephenson, Corrin, Kubát, S. Tomko, Švarný, Meliško, Maier – Kelemen, B. Mráz, Thompson – Štrauch, Špirko, McPherson – M. Halama, Trotter, Mikúš – Kolenič, Tibenský, Marcinek


Úvodné buly na Zimnom štadióne vo Zvolene je v nedeľu 2. februára o 17:00, zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P