NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 28. februára 2020, dva dní po poslednom zápase s Michalovcami, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 43. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na Liptove vyzvú Liptovský Mikuláš. Úvodné buly stretnutia je o 17:00.

Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťdva odohraných stretnutí, z ktorých získali štyridsaťsedem bodov. V tabuľke im patrí priebežná desiata priečka. Naposledy prehrali v piatok na domácom ľade s Duklou Michalovce 1:2 po predĺžení. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťšesť kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s jedenástimi presnými zásahmi.

Zverenci Milana Jančušku prehrali ostatných šesť po sebe idúcich stretnutí, v tabuľke im patrí posledná dvanásta priečka so ziskom osemnástich bodov. Naposledy prehrali na domácom ľade so Zvolenom 1:4. Najproduktívnejším hráčom mužstva z Liptova je skúsený slovenskú útočník Rudolf Huna, ktorý zaznamenal dvadsaťpäť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je zase s dvanástimi gólmi Andreas Štrauch.

“Bude veľmi dôležité, aby sme hrali správnym spôsobom, tak ako si povieme. Musíme byť sústredení, robiť veci kúsok po kúsku, ísť striedanie za striedaním, a súperovi zápas nijako neuľahčiť. Takisto musíme byť inteligentní v prechodoch a hrať našu hru šesťdesiat alebo viac minút,” konštatoval pred stretnutím s Liptovským Mikulášom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Súboj 43. kola Tipos extraligy, zápas medzi Liptovským Mikulášom a Novými Zámkami, má úvodné buly v nedeľu 17:00. Zápas vysiela Tipsport TV.