NOVÉ ZÁMKY – Býci prehrali v utorkovom stretnutí 48. kola Tipos extraligy v krajskom derby s Nitrou 3:6. Naďalej im tak patrí predposledná 11. priečka v súťaži.


HC Nové Zámky – HK Nitra 3:6 (1:0, 2:2, 0:4)

Góly: 7. Šiška (Jackson, Holenda), 26. Šiška (Jackson, Lockwood), 35. Klempa – 25. Bajtek (Varga), 29. Buček (Baláž, Holešinský), 48. Varga (Tvrdoň, Bajtek), 51. Holešinský (Buček, Nemec), 53. Sýkora (Rockwood, Raskob), 59. Tvrdoň (Bajtek).
Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Gegáň, Jurčiak, vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.


HC Nové Zámky: Bakala – Kozák, Roman, Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Knižka – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Šišovský – Varga, Barto, Števuliak – Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi – Mišiak

HK Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Pupák – Holešinský, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, Tvrdoň – Varga, Bajtek, Sýkora – Volko, Šramaty, Múčka – Molnár


Domácich posadila na koňa úspešná presilovka. V 7. minúte v nej otvoril skóre Šiška, ktorý tečoval strelu Jacksona. Päť minút po zmene strán skóroval Bajtek, no Nitrania sa z vyrovnaného stavu dlho neradovali. Už o 21 sekúnd neskôr domáci opäť viedli, keď sa Šiška dostal k odrazenej vlastnej strele a vsietil svoj druhý gól v stretnutí. Novozámčanov nezlomil ani druhý vyrovnávajúci gól, v 35. min po individuálnej akcii, pri ktorej prekorčuľoval takmer celé ihrisko zvýšil na 3:2 Klempa a domáci odchádzali do šatne predsa len s jednogólovým náskokom.

Nitrania však ukázali svoje kvality v tretej tretine, v ktorej rozhodli duel vo svoj prospech. V 48. min vyrovnal Varga, ktorému prihral spoza bránky Tvrdoň. O ďalšie dva zásahy sa v polovici tretiny postarali v priebehu 138 sekúnd Holešinský a Sýkora. V úplnom závere ešte domáci skúsili hru bez brankára, no inkasovali z hokejky Tvrdoňa.


Marek Dubec, asistent trénera Nových Zámkov: “Prvá tretina od nás ešte zniesla nejaké prísnejšie kritériá, dokázali sme sa súperovi vyrovnať pohybom. Od polovice zápasu sme však zaostávali, Nitrania nás prekorčuľovali, prehrávali sme osobné súboje a k tomu sa ešte nakopili aj individuálne chyby. Tam už to bola otázka času, kedy Nitra zápas zlomí na svoju stranu. My sme nepochopiteľne v polovici stretnutia stratili tempo hry, boli sme všade druhí a nedokázali sme sa udržať s pukom v útočnom pásme.”

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: “Nakoľko sme dlhšie obodobie nehrali, rozbiehali sme sa pomalšie. Inkasovali sme gól v úvode, celkovo sme sa v prvej tretine hľadali. V tej druhej sme už boli lepší, vyjadrili sme to aj gólmi. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P