NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa vyhrali v piatkovom šlágri 11. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava hladko 5:0.

Býci uštedrili lídrovi tabuľky prvú prehru v riadnom hracom čase v tejto sezóne a skresali jeho náskok na čele súťaže na rozdiel jedného bodu.

O väčšinu gólov sa postaral prvý útok domácich, dvakrát skóroval Robby Jackson a po jednom presnom zásahu si pripísali Austin Farley a Ben Johnson. Najvýraznejšiu prevahu mali Novozámčania v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

HC MIKRON Nové Zámky – Slovan Bratislava 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 5. Farley (Lee, Johnson), 36. Jackson (Johnson, Farley), 41. Jackson (Ligas, Farley), 46. Johnson (Lee), 57. T. Mikúš (Ligas, Števuliak). Rozhodovali: Rojík, Štefik – Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3500 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Šišovský, J. Mikúš, Barto – Mišiak, Ondrušek, Faith

Slovan: Hlavaj – Valach, Maier, Mackenzie, Golian, Sersen, Gachulinec – Fominych, Zigo, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Lukošik, Minárik, Matoušek – Šotek, Bezák, Török

Erik Čaládi, asistent trénera N. Zámkov: „Jeden z našich najlepších zápasov sezóny. O to sme radšej, že takýto výkon prišiel práve proti Slovanu. Dostali sme sa do vedenia, emočne sme boli na tom veľmi dobre a následne nás v dôležitých situáciách podržal brankár Kantor. V tretej tretine nám góly padli, súperovi nie.”

Ján Pardavý, tréner Slovana: „Myslím si, že sme videli zaslúžené víťazstvo Nových Zámkov. Boli hladnejší, bojovnejší a v našom tíme až príliš veľa hráčov nepodalo ani svoj štandard. Nové Zámky majú svoju kvalitu.“