NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Miroslava Mosnára prehrali v poslednom zápase základnej časti Tipsport Ligy na ľade Košíc 2:7. Býci vstupujú do nadstavbovej časti z jedenásteho miesta.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Góly: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Sukeľ, Skokan) – 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labreque). Rozhodovali: Snášel, Kókai – Kis-Király (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Skokan (Koš.) a Hatala (N. Zám.) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7067 divákov. Zmeny: 52. Nechvátal namiesto Pavlasa (N. Zám.).

Košice: Škorvánek – Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák – Rapáč, Chovan, Haščák – Faith, Skokan, Sukeľ – Paršin, Bortňák, Klhůfek – Milý, Eliáš, S. Nagy

Nové Zámky: Pavlas (52. Nechvátal) – Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk, Hain – Števuliak, Bajtek, Andrisík – Obdržálek, Fábry, Jurík – Mikula, Holovič, Rogoň – Ondrušek

Zápasu predchádzala minúta ticha za bývalého košického útočníka a trénera Vladimíra Sviteka, ktorý nedávno zomrel vo veku 57 rokov. Domáci hokejisti si ho uctili aj čiernymi páskami na rukávoch a diváci skandovali okrem Svitekovho aj meno Ladislava Nagyho, ktorý vhodil čestné buly. Zápas sledovalo vyše 7-tisíc divákov, no tí neboli z prvej tretiny príliš nadšení. K videniu v nej bolo veľa nepresností na oboch stranách a veľa gólových príležitostí nepriniesli ani viaceré presilovky.

Góly začali padať až po prvej prestávke. Hostia umnou hrou dlho držali Košičanov mimo výhodných streleckých pozícií a viackrát im aj pohrozili z protiútokov. V 29. minúte sa dostali k presilovke, v ktorej Holovič zblízka prekonal Škorváneka – 0:1. Dianie na ľade ožilo, pribudlo nervozity i vylúčených. V 35. minúte domáci potvrdili, že im presilovky svedčia a bránku Pavlasa odklial Haščák – 1:1. O dve minúty už “oceliari” viedli, keď Chovanovu prihrávku usmernil Rapáč – 2:1.

Hostia, ktorí pricestovali do Košíc iba s tromi kompletnými formáciami, sa nevzdávali a v 42. minúte vyrovnal Rogoň, keď zakončil rýchly únik. Potom však k definitívnemu obratu zavelil Branislav Rapáč. V 43. minúte obišiel bránku a “rusnákovsky” prekonal Pavlasa. Krátko po ňom ukončil tlak domácich Klhůfek a bolo 4:2. Domáci dostali zápas definitívne pod kontrolu a v 51. minúte Rapáč skompletizoval hetrik – 5:2. Keď o 27 sekúnd Pavlasa prekonal aj Bortňák, došlo k novozámockej výmene brankárov. Nechvátal si udržal čisté konto iba 60 sekúnd, keď ho premiérovým gólom v lige prekonal Roman Faith.