KOŠICE – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa zvíťazili v stredajšej dohrávke 19. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 5:2. Pre Býkov to bolo druhé víťazstvo v treťom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne. V tabuľke sú naďalej na predposlednom jedenástom mieste, na desiaty Prešov však strácajú už iba dva body.

HC KOŠICE – HC NOVÉ ZÁMKY 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Slovák (McPherson, Novota), 42. Saucerman (Chovan, Klhůfek) – 1. Šiška, 25. Langkow (Kozák, Šiška), 26. Mišiak (Ondrušek, Bull), 46. Šiška (Langkow, Jackson), 59. Jackson (Afanasjev).
Rozhodovali: Snášel, Fridrich – Hajnik, Synek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1154 divákov.

Košice: Košarišťan (26. Riečický) – Volgin, Romančík, Deyl, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – McPherson, Ihnačák, Mrázik – Klhůfek, Chovan, Pereskokov – Lapšanský, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Milý

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas – Afanasjev, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Šišovský, Barto, Ahlholm – Mišiak, Fetkovič, Ondrušek – Tóth

O čestné buly zápasu sa postarali bronzoví medailisti zo ZOH v Pekingu Juraj Slafkovský a Tomáš Jurčo. Sotva sa stihli usadiť na tribúne a domáci tím už prehrával. Najlepší strelec hostí Šiška sa presadil pohotovou strelou spomedzi kruhov – 0:1. Domáci odpovedali šancou Klhůfeka, ktorý svoj prienik nedotiahol do želaného konca. Košičania sa nevedeli dostať do tempa, v prvej tretine sa dopustili viacerých chýb, po ktorých sa hostia dostali k brejkom. Novozámčania sa ubránili aj dvom oslabeniam, počas ktorých síce mali “oceliari” tlak, avšak bez momentu prekvapenia.

Košičanov z matného výkonu neprebrala ani prvá prestávka a hostia vycítili šancu na ďalšie góly. V 24. minúte mali k dispozícii 42-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, počas ktorej zovreli súpera a už počas hry piatich proti štyrom sa ujala strela Kozáka, ktorú tečoval cloniaci Langkow – 0:2. Keď o minútu hostia využili slabý dôraz domácich pred brankárom Košarišťanom a Ondrušek ponúkol gól Mišiakovi, bolo už 0:3. Do bránky Košičanov následne nastúpil Riečický. Novozámčania boli naďalej ofenzívne aktívni, sľubné šance však nevyužili Barto ani Šiška. V 31. minúte obranca Novota uvoľnil v strednom pásme Slováka, ktorý presnou strelou z väčšej vzdialenosti prekonal Bakalu a upravil na 1:3.

V 42. minúte znížil obranca Saucerman na rozdiel jediného gólu (2:3), no hostia nespanikárili a naďalej umne bránili tesný náskok. Puky pohotovo vyvážali z vlastného pásma a boli nebezpeční aj v ofenzíve. V 46. minúte im vyšla presilovková kombinácia so zakončením Šišku, ktorý svojím 19. gólom v sezóne zvýšil na 4:2 pre hostí. V 56. minúte sa do nádejnej šance dostal Volgin, ale prestrelil bránku hostí a krátko na to nebol z úniku úspešný ani Slovák. Košičania sa v 57. dostali k hre bez brankára, počas ktorej sa viackrát usadili v pásme, ale nebezpečnú gólovú príležitosť im hostia nedovolili. Skóre uzavrel útočník hostí Jackson strelou do prázdnej bránky – 2:5.

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: “Gratulujem Novozámčanom k víťazstvu. Zaslúžili si ho, boli lepší po celý zápas. Veril som v pozitívnu energiu po víťazstve nad Popradom, no bola to moja chyba. Ak sa sústredíte aspoň na 95 percent, tak musíte vyhrať. Nie je to o tom, že by sme nemali šťastie, to nie je výhovorka.”

Gergely Majoross, tréner N. Zámkov: “Mali sme zlý štart do zápasu, hoci sme strelili rýchly gól. V prvej tretine sme mali šťastie. V druhej sme už hrali oveľa lepšie, predovšetkým sme hrali tímovo. Strelili sme dôležitý gól v presilovke a za stavu 3:0 sme sa dostali tam, kde sme chceli byť.”