TRENČÍN – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v stredajšom zápase 37. kola Tipos Extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:3, keď v druhej tretine stratili dvojgólový náskok.

Býci sa ujali vedenia už v 8. minúte. Po chybe domácej obrany sa presadil Juraj Mikúš. V 23. minúte zvýšil jeho brat Tomáš na 2:0, no už o desať sekúnd neskôr skóroval na opačnej strane Petr Obdržálek. V 28. minúte sa začínalo odznova. Pri pravej žŕdke si našiel puk Šimon Petráš a vyrovnal na 2:2. V 48. minúte Trenčania dokonali obrat zásluhou Petra Sojčíka.

Dukla zaznamenala štvrté víťazstvo po sebe a patrí jej deviata priečka v tabuľke. Nové Zámky prehrali druhýkrát po sebe a sú siedme.

HK Dukla Trenčín – HC MIKRON Nové Zámky 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly:
23. Obdržálek (Krajčovič, Jurík), 28. Petráš (Tourigny), 48. Sojčík (Valach) – 8. J. Mikúš (Faith, Múčka), 23. T. Mikúš (Chovan, Bezúch). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Gegáň, Staššák, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 3457 divákov.

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Drábek – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek – Stahoň

Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Lapšanský, Ondrušek, Klempa – Faith, Múčka, Loggins – Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš