NITRA – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa neuspeli v 45. kole Tipos extraligy, keď v krajskom derby prehrali s Nitrou pod Zoborom 1:3.

HK Nitra – HC Nové Zámky 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 57. Bajtek (Raskob, Tvrdoň), 58. Holešinský (Rockwood, Vitáloš), 60. Buček – 15. Šišovský (Ahlholm).
Rozhodovali: Korba, Orolin – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1195 divákov.

Nitra: O’Connor – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Pupák – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, R. Varga – Tvrdoň, Bajtek, Volko – A. Sýkora, Baláž, Molnár – Šramaty

Nové Zámky: Bakala – Holenda, Hatala, Bull, Knižka, Roman, Ligas, Fereta – Šišovský, Šiška, Jackson – Ahlholm, Langkow, Števuliak – Klempa, Fetkovič, Afanasjev – Mišiak, Ondrušek, T. Varga – Tóth

Krajské derby neprinieslo v prvej tretine príliš pohľadný hokej. Prvú šancu mal v 4. minúte domáci Holešinský, ktorý však mieril iba do betónov Bakalu. Rovnako dopadla v tej istej minúte na opačnej strane príležitosť Klempu, toho vychytal O’Connor. V 15. minúte Nitrania zle prestriedali, do úniku sa dostal Šišovský a blafákom na forhend prekonal O’Connora – 0:1. V závere tretiny mohli v presilovke vyrovnať Tvrdoň i Sýkora, no Bakala svoje mužstvo podržal.

V 24. minúte zachránilo Nitru po strele Langkowa brvno. Domáci si koledovali o inkasovanie druhého gólu aj v neskoršom priebehu druhej tretiny. Najskôr v 31. minúte ušiel domácej defenzíve Števuliak, ale rovnaké zakončenie aké volil strelec prvého gólu sa tentokrát neujalo. O dve minúty už bol brankár Nitry po vyšachovaní obrany prekonaný, no Jackson urobil pred prázdnou bránou kľučku navyše, čo O’Connor využil a zažehnal jasný gól.

Nitrania sa aj v priebehu tretej tretiny nevedeli dostať do hernej pohody. V 53. minúte sa naskytla veľká šanca skórovať Bučekovi, ale najlepší ligový kanonier si vylámal zuby na výborne chytajúcom Bakalovi. Definitívu mohol dať zápasu o minútu neskôr hosťujúci Šiška, ale opak bol pravdou. “Corgoňom” stačilo iba 42 sekúnd na otočenie výsledku a doslova krádež troch bodov. V 57. minúte vyrovnal tečom Bajtek a víťazný gól zaznamenal Holešinský. Na konečných 3:1 ešte uzavrel do prázdnej brány 39. gólom v sezóne Buček.