NOVĚ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa zvíťazili v nedeľňajšom zápase 46. kola Tipos extraligy nad DVTK Miškovec 4:3 po predĺžení a zabezpečili si postup do predkola play-off. Víťazný gól zápasu strelil Tibor Varga.

HC Mikron Nové Zámky – DVTK Miškovec 4:3 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 9. Varga (Clarke, Iacobellis), 48. Jurík (Iacobellis, Varga), 50. Clarke (Iacobellis), 62. Varga (Holenda, Seppänen) – 14. Walker (Göz, Anderson), 38. Anderson (Wehrs, Walker), 49. Göz (Walker, Anderson). Rozhodovali: Orolin, Korba – Šoltés, J. Konc ml., vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Fereta 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga – Varga, Iacobellis, Jurík – Okoličány, Seppanen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Zahradník, Ondrušek, Majdan – Petrík

Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galinisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Rokaly – Galajda, Ritó

V úvodnej tretine sa hral aktívny hokej s množstvom šancí, najmä na strane domáceho tímu. Ten sa dostal do vedenia v 9. minúte počas presilovky. Varga mal najprv dobrú šancu po prihrávke Juríka, no tú mu zmaril Adorján, o pár sekúnd mu však posunul puk na ľavú stranu Clark a tentokrát sa domáci útočník nemýlil – 1:0. Hostia potom viackrát pohrozili a v 14. minúte sa im aj so šťastím podarilo vyrovnať. Walker nahodil puk spoza bránky a Kiviaho si ho zrazil do siete – 1:1.

V druhom dejstve Miškovec vyrovnal hru najmä vďaka dobrému napádaniu súpera. Na väčšie šance sa čakalo do jeho polovice. Prvú mal Wehrs, keď sa ocitol sám pred bránkou, ale mieril nepresne. Domáci si potom zahrali presilovku, no nevyužili ju a vzápätí hrali sami v oslabení. Síce sa v ňom dostal do prečíslenia 2 na 1, ale Šeligovi nevyšla koncovka. Trest prišiel o minútu neskôr, keď početnú výhodu hostí zužitkoval na vedúci gól Anderson.

Hostia mohli ísť do dvojgólového vedenia počas ďalšej presilovky, no puk z hokejky Csányiho skončil len na žŕdke. Potom prišla trojminútová pasáž, počas ktorej padli tri góly. Najprv vyrovnal Jurík po prihrávke Iacobellisa, o minútu išli hostia opäť do vedenia zásluhou Göza, no čoskoro sa skóre menilo opäť, keď Clarke tvrdou strelou od modrej upravil počas presilovky na 3:3. Do konca tretiny si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, ale gól nepadol a duel pokračoval v predĺžení. To trvalo len 108 sekúnd, Holenda potiahol puk do útočného pásma, prihral Vargovi a ten rozhodol o triumfe Nových Zámkov 4:3.