NOVÉ ZÁMKY – Dres s býkom na hrudi si aj v nasledujúcom ročníku oblečie obranca Branislav Ligas a útočník Martin Barto. Vedenie klubu si na oboch hráčov uplatnilo opciu.


“Pre oboch to bola prvá reálna skúsenosť s extraligovým, preto trvalo trochu dlhšie, kým sa adaptovali na tento výkonnostný level. Keď však pochopili, čo od nich na ľade potrebujeme a podriadili sa tomu, stali sa platnými hráčmi. Je dôležité, že obaja majú záujem pracovať a zlepšovať sa. Ak by sme porovnali ich hru na začiatku sezóny a na jej konci, je to ako noc a deň. Urobili veľký skok, ale stále nás čaká ešte veľa práce. Sme však na dobrej ceste,” vyjadril sa na adresu oboch hráčov hlavný tréner Gergely Majoross.

Dvadsaťdvaročný obranca Branislav Ligas nastúpil v minulom ročníku do 49 zápasov základnej časti Tipos extraligy, v ktorých si na svoje konto pripísal štyri asistencie. Na juh Slovenska prišiel z prvoligového Martina, kde hokejovo vyrastal. Slovensko reprezentoval v kategóriách do 16, 17, 18 i 20 rokov.

Rovnako dvadsaťdvaročný útočník Martin Barto odohral v uplynulej sezóne vinou zranenia 34 stretnutí. V nich si na svoje konto pripísal taktiež štyri asistencie. Pred pôsobením v Nových Zámkoch hrával výlučne v Martine, v drese ktorého nastúpil na 141 prvoligových stretnutí.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P