NOVÉ ZÁMKY – V piatok 19. februára 2020, tri dní po poslednom zápase s Košicami, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 40. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú banskobystrických Baranov. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťdeväť odohraných stretnutí, z ktorých získali štyridsaťdva bodov. V tabuľke im patrí priebežná desiata priečka. Naposledy uspeli v utorok na košickom ľade, kde zdolali Oceliarov 3:1. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťštyri kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s jedenástimi presnými zásahmi český útočník Petr Obdržálek.

Banskobystričania majú výbornú formu, keď zvíťazili v posledných štyroch stretnutiach a v tabuľke poskočili na priebežné deviate miesto. Postupne zdolali Nitru, Trenčín, opäť Nitru a naposledy aj Slovan. Najproduktívnejším hráčom mužstva spod Urpína je kanadský obranca Alex Breton, ktorý zaznamenal dvadsaťosem kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je zase slovenský útočník Martin Faško-Rudáš s jedenástimi presnými zásahmi,

Doteraz sa oba celky stretli trikrát, pričom Býci vyhrali všetky tri stretnutia – 5:3, 3:2 a 4:1.


„Ich tím prešiel za poslednú dobu mnohými zmenami a vyzerá to, že sú oveľa silnejší. Majú skvelú bilanciu v ostatných kolách, keď vyhrali 8 z posledných 10 zápasov. My sme ale rovnako na dobrej ceste. Som skutočne šťastný z nášho výkonu v posledných piatich zápasoch, hoci som nebol vždy spokojný aj so samotným výsledkom. V Košiciach sme boli schopní dať časti puzzle dohromady a dotiahli sme to do úspešného konca. Dnes večer to, verím, urobíme znova,“ konštatoval pred stretnutím s Banskou Bystricou hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 40. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Banskou Bystricou, má úvodné buly v piatok 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P