V utorkovom dueli 22. kola Tipos extraligy přehráli zverenci trenéra Erika Čaládiho na domácom ľade s HKM Zvolen 2:5.

Zvolenčania mali prevahu už od úvodnej tretiny. Najskôr ich poslal do vedenia Matej Kašlík, o necelé dve minúty zvýšil po prudkej strele Patrik Marcinek. V podobnom duchu sa nieslo aj druhé dejstvo, za hostí sa postupne presadili Mitch Hults a Branislav Kubka. Domácim sa v nej ešte podarilo znížiť na 1:4 po góle Alberta Michnáča. Záverečná tretina priniesla presné zásahy na oboch stranách, náskok Zvolenčanov zvýšil Marek Viedenský a na záverečných 2:5 z pohľadu domácich upravil v 59. minúte Patrik Števuliak.

Tipos extraliga – 22. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly:
35. Michnáč (Mamčics, Prokeš), 59. Števuliak (Prokeš, Kozák) – 7. Kašlík (Mucha, C. Hults), 9. Marcinek (Sládok, C. Hults), 22. M. Hults (Mudrák, Mucha), 24. Kubka (Marcinek, Mucha), 52. Viedenský (Bondra). Rozhodovali: Stano, Crman – Kacej, Orolin – Mihálik, vylúčení: 1:2 na 2 min, Rauhauser (Zvolen) – 5 min + DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Ovečka (22. Kantor) – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Roman, Kozák, Á. Meszáros – Loggins, Roy, T. Mikúš – Michnáč, Johnson, Stupka – Števuliak, Prokeš, Fafrák – H. Kováč, Ondrušek, Ružek – Géci

Zvolen: Trenčan – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, Hecl – Kašlík, M. Hults, Mucha – Bondra, Viedenský, Zuzin – Csányi, Marcinek, Kolenič