NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa neuspeli v piatkovom zápase 17. kola Tipos Extraligy, keď na domácom ľade prehrali s HK Spišská Nová Ves 1:4. O jediný gól Býkov sa postaral v 47. minúte Richard Ondrušek.


HC Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:4 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Ondrušek (Kurbatov, Fetkovič) – 7. Štrauch (Tyczynski, Majdan), 12. Nieminen (Beaudry, Atwal), 20. Rapáč (Ordzovenský, Romaňák), 23. Hamráček (Romaňák, Vrábeľ).
Rozhodovali: Novák, Goga – Jedlička, Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 38:30, 100 divákov.


HC Nové Zámky: Lackovič (23. Mičík) – Bull, Hatala, Jackson, Šiška, Varga – Holenda, Fereta, Klempa, Langkow, Števuliak – Roman, Ligas, Ondrušek, Fetkovič, Kurbatov – Hrabčák, Ferenyi, Tóth

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Malina, Štrauch, Tyczynski, Majdan – Česánek, Atwal, Nieminen, Kuru, Rapáč – Romaňák, Ordzovenský, Hamráček, Vrábeľ, Ščurko – Chovan, Tomala, Vartovník, Giľák


V prvej tretine sa hral od úvodu vyrovnaný hokej, ale hostia v nej boli mimoriadne efektívni a prakticky v nej rozhodli o svojom triumfe. Ako prvý prekonal Lackoviča Štrauch, o päť minút neskôr aj jeho spoluhráč Nieminen. Domáci potom mali šance na skorigovanie, najmä v presilovkách zatlačili Spišiakov, ale ani Šiška a ani Langkow nedokázali prekonať Melicherčíka. Naopak, dve sekundy pred koncom prvej tretiny strelil tretí gól Rysov Rapáč.

Už po 164 sekundách druhej tretiny sa presadil Hamráček a po tomto štvrtom góle Spišiakov vystriedal Lackoviča v bránke Zámkov mladý Mičík. Ten neskôr zachránili domácich po ďalšej šanci Kurua, niekoľko dobrých zákrokov predviedol aj Melicherčík.

V tretej tretine videli diváci otvorený hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Záverečná dvadsaťminútovka však napokon priniesla iba jeden gól, keď čestný úspech domácich strelil Ondrušek. Zámky prehrali po štvrtý raz v sérii, Spišiaci si pripísali druhý triumf po sebe.


Gergely Majoross, hlavný tréner Nových Zámkov: “Po zápase ako bol tento je ťažké niečo hodnotiť. Isté však je, že musíme nájsť riešenia na naše problémy. Takisto musíme nájsť spôsob ako posilniť mužstvo. Dovtedy však musíme všetci pracovať najviac ako vieme. Myslím si, že sme tento zápas odbojovali a bolo to aj vidno… Som špeciálne rád za Viktora Mičíka, je to zanietený a pracovitý chalan, ktorý od nás nedostáva veľa príležitostí, hoci zo seba na tréningoch vydáva vždy maximum. Teší ma, že teraz, keď príležitosť dostal, chytil sa jej naplno a bol viac než 30 minút našou oporou v bráne. Je to veľké pozitívum tohto stretnutia.”

Róbert Spišák, asistent trénera Spišskej Novej Vsi: “Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sme boli strelecky efektívni a súperovi sme odskočili na tri góly. Škoda, že sme na to nedokázali nadviazať v druhej tretine, keď sme veľa situácií riešili príliš pomaly. Bolo to aj o taktickej nedisciplinovanosti z našej strany. Dávali sme súperovi veľmi veľa priestoru na skórovanie. Musíme sa naučiť hrať aj za takéhoto stavu, keď vyhrávame napríklad o štyri góly. Disciplína musí byť na rovnakej úrovni. Za tri body sme však vďační.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P