NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa neuspeli v v utorňajšom zápase 16. kola Tipos Extraligy a prehrali proti Popradu 3:5.

HC Nové Zámky – HK Poprad 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

Góly: 10. Langkow (Klempa, Bull), 37. Števuliak (Langkow, Bull), 45. Fetkovič (Varga) – 28. Livingston (Svitana, Rymsha), 30. Bjalončík (Vandas, Šišovský), 37. Svitana (Skokan, Drgoň), 40. Dalhuisen (Rymsha, Skokan), 42. Kundrik (Paločko).
Rozhodovali: Stano, Goga – Jedlička, Synek.
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 100 divákov.


HC Nové Zámky: Lackovič – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov

HK Poprad: Čiliak – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Livingston, Skokan, Svitana – Ully, Arniel, Mešár – Vandas, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Kundrik, Paločko


Na juhu Slovenska sa hral od úvodu svieži hokej, hostia mali po troch minútach výhodu presilovky. V nej však Lackoviča poriadne neohrozili a vzápätí po rovnakej situácii na ľade išli do vedenia Zámčania. Langkow sa v početnej výhode zorientoval pred bránkoviskom najlepšie a poslal puk za chrbát Čiliaka. Do konca prvej tretiny mali potom šance obe mužstvá, ale skóre sa nezmenilo.

Hostia z Popradu však v druhej tretine zlepšili výkon a odmenou im boli tri góly v sieti Lackoviča. Zámčania najskôr nevyužili presilovku, v následnom oslabení inkasovali. Na konci peknej kombinácie bol Livingston. O 72 sekúnd neskôr poslal Poprad do vedenia Bjalončík a v 36. minúte strelil Svitana tretí gól “kamzíkov”. O 21 sekúnd však Zámčania zareagovali gólom Števuliaka no do kabín si hostia odniesli dvojgólový náskok. Lackoviča prekonal v 40. minúte obranca Dalhuisen.

V tretej tretine premárnil prvú šancu Števuliak, vzápätí strelila piaty gól hostí ich staronová posila Kundrik. O tri minúty neskôr znížil Fetkovič a domáci potom mali aj ďalšie šance. Náskok však mohli zvýšiť aj Popradčania, oba tímy mali niekoľko šancí, ale skóre sa už nezmenilo. Nič na tom nezmenila ani záverečná power play “býkov”.


VYJADRENIE TRÉNERA

Gergely Majoross, hlavný tréner Býkov: “Ak chceme vyhrať takýto zápas, potrebujeme hrať dobre celých šesťdesiat minút. Prvú tretinu sme hrali celkom dobre, druhú naozaj zle, a tretiu, povedzme, obstojne. Druhé tretiny sú striedačky ďalej, nám sa nedarilo striedať tak rýchlo, akoby sme si predstavovali. Bolo to náročné najmä pre našich obrancov. Väčšia časť z nich toho z rôznych dôvodov v posledných dňoch veľa nenakorčuľovala… Jednoznačne musíme hrať konzistentnejšie, ak chceme v ďalšom zápase pomýšlať na výhru.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P