NOVÉ ZÁMKY – Hokejisti Nových Zámkov oficiálne otvoria prípravu na novú sezónu Tipsport Ligy o týždeň v pondelok. Už v prvých dňoch si tréneri otestujú pripravenosť hráčov na ľade, následne sa roztočí aj kolotoč s prípravnými zápasmi. 


Realizačný tím vedený novou trénerskou dvojicou – hlavným trénerom Martinom Hrnčárom a asistentom trénera Marekom Dubcom, sa so svojimi zverencami stretne na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch v pondelok 17. augusta dopoludnia, pričom v úvodný deň prípravy ich čaká aj tréning na ľade.

Kabína zeleno-bielych privíta nové, ale aj staré známe tváre. Prinášame menoslov hráčov, s ktorými klub doteraz podpísal kontrakty: Christián Pavlas, Marek Drtina, Samuel Fereta, Samuel Hain, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Markus Västilä, Filip Bajtek, Juraj Jurík, Patrik Rogoň, Patrik Števuliak, Martin Andrisík, Janne Väyrynen, Richard Ondrušek, Samuel Zahradník, Branislav Fábry, Rasmus Hämäläinen, Erik Embrich. Všetci hráči sa na začiatku prípravy musia prezentovať negatívnym RT-PCR testom na ochorenie COVID-19.

Tréningové jednotky budú až do odvolania verejnosti neprístupné. “Chceli by sme informovať fanúšikov, aby zbytočne nemerali cestu na zimný štadión. Z bezpečnostných dôvodov budú tréningy mužstva prebiehať za zatvorenými dverami, aby sme predišli možným zdravotným rizikám,” informuje mediálna manažérka Alexandra Tvrdoňová.

Prvý prípravný zápas odohrajú Býci po týždni spoločnej prípravy, dovedna ich čaká sedem stretnutí. Dva zápasy odohrajú v auguste, zvyšných päť v septembri. Postupne si zmerajú sily s prvoligovými Topoľčanmi a budapeštianskymi mužsťvami FTC a UTE. Prípravu zakončia novinkou v podobe Kaufland SuperCupu, v ktorom sa stretnú so Slovanom Bratislava, Nitrou a Skalicou. Rozpis prípravných zápasov nájdete tu.

Nová sezóna najvyššej hokejovej súťaže Tipsport Ligy odštartuje 2. októbra. “Zatiaľ je na športových stretnutiach povolených 50 % kapacity hľadiska, avšak túto správu budeme na webe i sociálnych sieťach aktualizovať podľa vývoja situácie a príslušných nariadení. Rovnako tak všetky opatrenia, ktoré budú v spojitosti so sledovaním zápasu z hľadiska nevyhnutné. Prednostný vstup na zápas zostáva permanentkárom,” doplnila Tvrdoňová.

Celosezónne vstupenky sú stále v predaji, viac info nájdete tu.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P