NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa triumfovali v piatkovom domácom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC Košice jednoznačne – 5:0. Na víťazstve mali veľký podiel autor hetriku Patrik Števuliak a brankár Dan Bakala, ktorý si udržal čisté konto.

HC NOVÉ ZÁMKY – HC KOŠICE 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 18. Števuliak (Ahlholm, Kozák), 31. Jackson (Roman, Afanasjev), 45. Klempa (Langkow, Jackson), 49. Števuliak (Šišovský, Knižka), 55. Števuliak (Šišovský, Knižka).
Rozhodovali: Goga, Baluška – Orolin, Junek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 952 divákov.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas, Tóth – Afanasjev, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Šišovský, Barto, Ahlholm – Mišiak, Fetkovič, Ondrušek

Košice: Riečický – Volgin, Romančík, Cibák, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Lapšanský, Slovák, Bartánus – Rogoň, Ihnačák, Pereskokov – Klhůfek, Chovan, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý

Prvú vyloženú príležitosť na otvorenie skóre mali domáci, a to dokonca vo vlastnom oslabení. Šiška prihral Jacksonovi, ktorého zakončenie aj následné dorážky vychytal hosťujúci brankár Riečický. Svoju úvodnú šancu spálili aj Košičania, keď Pereskokov aj dorážajúci Jokeľ stroskotali na brankárovi Bakalovi. V 18. minúte sa už Nové Zámky ujali vedenia, Ahlholm v presilovej hre našiel Števuliaka a ten sa presadil bekhendom.

Novozámčania zdvojnásobili svoj náskok krátko po polovici zápasu. Afanasjev nastrelil puk, Riečický ho iba vyrazil pred seba a o úspešnú dorážku sa postaral Jackson.

Domáci definitívne ukončili nádeje hostí na bodový zisk v tretej tretine, najprv skóroval Klempa v presilovke a potom dvoma gólmi skompletizoval hetrik Števuliak.

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: „Väčšinu zápasu sme hrali dobre, ale tiež sme mali svoje problémy, najmä na začiatku druhej tretiny. Prežili sme to a súhlasím, že druhý gól bol rozhodujúcim faktorom. Konečne sme boli efektívni a našli cestu ako skórovať. Som za to veľmi rád a tiež za Števuliakov hetrik. Je to pre nás ďalší krok tým správnym smerom. V posledných asi 15 zápasoch sme hrali naozaj pekný hokej, chlapci tvrdo dreli a myslím, že bolo radosť sa na to pozerať. Nepozeráme sa dozadu, ale vpred a verím, že budeme v play-off. Nezaujímajú ma výsledky iných tímov. Zostávajú ešte nejaké zápasy a chceme ukázať to najlepšie čo v nás je.“

Timo Saarikoski, tréner HC Košice: „Gratulujem domácemu tímu, predviedli solídnu a tvrdú hru. Konečné skóre je ale pre nás poriadne tvrdé. Druhý gól nás mentálne poznačil a v prostrednej časti hry sme prišli o momentum zvrátiť vývoj, pretože sme neskórovali. Po treťom góle sme už zápas nemali vo svojich rukách. Hovorím, konečný výsledok je pre nás tvrdý a nemôžeme ho prijať.“