NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa vyhrali i v piatkovom zápase 33. kola Tipos Extraligy na domácom ľade nad HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Slovan v zápase dvakrát viedol, ale domáci dokázali vždy nájsť odpoveď a vyrovnať. V nájazdoch rozhodol o pretrhnutí série piatich prehier Zámčanov Tomáš Mikúš.


HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 10. Ondrušek (Faith, Chovan), 33. Loggins (T. Mikúš, Bezúch), rozh. nájazd T. Mikúš – 2. Török (Sersen, Haščák), 18. MacKenzie (Preisinger, Golian). Rozhodovali: J. Konc ml., Krajčík – Tvrdoň, Hercog, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2732 divákov.


HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ružek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Múčka, J. Mikúš, Hajnik

HC Slovan Bratislava: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska


Gergely Majoross, hlavný tréner Nových Zámkov: “Myslím si, že sme boli v úvode mierne nervózni. Asi je každému jasné, prečo tomu tak bolo. Snažili sme sa hrať, ale tú nervozitu bolo cítiť. Potom sme sa dostali do zápasu, dokázali sme si vytvoriť viacero dobrých šancí. Mohli a mali sme streliť viac než len jeden gól. Celkovo to bol veľmi vyrovnaný zápas proti silnému súperovi. Hrali tvrdo, s vášňou. V istých momentoch to pripomínalo zápas play-off. V závere treba úprimne povedať, že mali viac z hry hostia, ale my sme ten tlak dokázali prečkať. V nájazdoch sme uspeli našou šikovnosťou. Sme veľmi radi za toto víťazstvo, potrebovali sme ho. Čo je však ešte dôležitejšie, máme naspäť energiu, ktorá nám tak chýbala v uplynulých týždňoch. Niektorí hráči boli chorí, iní zranení. Tí, ktorí boli k dispozícii, boli zase preťažení. Som rád, že sme toto obdobie prekonali.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P