NOVÉ ZÁMKY – Hokejový klub HC Nové Zámky hlási viacero pozitívne testovaných hráčov na koronavírus. Tréningový proces účastníka Tipos extraligy ostáva pozastavený, hráči sú v izolácii.

Býci prerušili tréningový proces už minulý týždeň a po 5 dňovej karanténe sa hráči i realizačný tím podrobili testovaniu. Vedenie Nových Zámkov v piatok krátko poobede informovalo o deviatich pozitívnych hráčoch. Popoludní situáciu aktualizovalo. “Po kompletnom obdržaní všetkých výsledkov testov na koronavírus je 20 členov klubu pozitívnych. Príznaky sú veľmi mierne až žiadne. Veríme, že sa skoro všetci uzdravíme a vstúpime do sezóny úspešne,” informoval riaditeľ klubu Imre Valášek.

“Určite ste postrehli, že sme v uplynulom týždni zrušili dva prípravné zápasy proti Žilinským Vlkom. Bolo to z dôvodu, že sa u niektorých hráčov prejavili príznaky ochorenia. Z tohto dôvodu sme postupovali zodpovedne, zrušili sme tréningový proces a po piatich dňoch karantény sme všetci absolvovali testy na koronavírus. Bohužiaľ, naše obavy sa potvrdili,” pokračoval.

Klub je v úzkom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Nových Zámkoch a situáciu intenzívne rieši. “Hráči sú izolovaní a dodržujú všetky pokyny. O prípadných zmenách a počtoch, ako aj možnému preloženiu našich úvodných ligových zápasov budeme včas informovať,” dodal Valášek, ktorý sa testovaniu podrobil aj sám a mal negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19.

Nové Zámky by sa mali v úvodnom kole Tipos extraligy 2020/2021 predstaviť v piatok 2. októbra vo Zvolene proti Banskej Bystrici.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P