NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Martina Hrnčára uspeli v utorok 25. augusta v úvodnom prípravnom zápase pred novou tipsportligovou sezónou 2020-21. Na domácom ľade nedali šancu Topoľčanom, ktoré zdolali 7:2.

Skóre stretnutia otvoril už v úvodnej minúte hosťujúci Jurák, no netrvalo dlho a skóre bolo opäť vyrovnané. V 3. minúte sa najlepšie pred Halovou bránou zorientoval novozámocký odchovanec Slávik. Do šatne išli po prvej tretine šťastnejší domáci, ktorých poslal do vedenia v 19. minúte Seppänen. V druhej tretine mali viacej z hry zeleno-bieli, zúročili to na štyri presné zásahy. Postupne sa presadili St-Cyr, Embrich, Hamäläinen a Zahradník, za Žochárov iba korigoval Kluka, pričom to bol posledný zásah hostí v stretnutí. Novozámockí fanúšikovia sa tešili ešte raz, keď v 54. minúte upravil na konečných 7:2 kapitán Býkov Rogoň.

HC MIKRON Nové Zámky – Topoľčany 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

Góly: 3. Slávik (Ondrušek), 19. Seppänen (Fábry), 27. St-Cyr, 33. Embrich (Rogoň), 35. Hämäläinen (Nemec, Chatrnúch), 35. Zahradník (Rogoň, Embrich), 54. Rogoň (Embrich) – 1. Jurák (Novák), 34. Kluka (Smolka, Tomčák). Vylúčenia: 2:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

HC MIKRON Nové Zámky: Lackovič (31. Kožiak) – Drtina, Ordzovenský, Holenda, Chatrnúch, Västilä, M. Šeliga – Štrauch, Nemec, Väyrynen – Zahradník, Embrich, Rogoň – Fábry, Seppänen, Hämäläinen – Slávik, St-Cyr, Ondrušek. Tréner: Martin Hrnčár

HC Topoľčany: Halo (35. Romančík) – Vyskoč, A. Gergel, Novák, Račko, Klepanec, Škápik, Túma, Bulák – Kalináč, Korbel, D. Gergel, Jurák, Kluka, Smolka, Tomčák, Hvizdoš, Laššo, Danišovský, Martiška, Kováč. Tréner: Ľubomír Hurtaj